„Felmentette Bayer Zsoltot ma a Pesti Központi Kerületi Bíróság a becsületsértés vádja aló. A pert Nagy Blanka kezdeményezte a Magyar Nemzet publicistája ellen, miután Bayer Zsolt – akkor még a Magyar Idők munkatársaként az Echo TV-ben – különféle jelzőkkel illette az egy tüntetésen káromkodva felszólaló diáklányt.
Fotó: Magyar Nemzet
A megmozduláson Nagy Blanka durva kifejezéseket használva szólt oda Áder János köztársasági elnöknek is. Az államfőt obszcén kifejezéssel illette, és neki, illetve az összes fideszes képviselőnek azt üzente: álljon hátrébb eggyel, és b…ssza arcon magát! Később kiderült, hogy Nagy Blanka káromkodásokkal tűzdelt felszólítása a Trópusi vihar című, 2008-as akcióvígjátékból származik. Ezek után Bayer Zsolt publicista az Echo Tv-ben azt mondta egyebek mellett Nagy Blankáról, hogy csak 18 éves, »és már egy igazi, kretén, barom állat«. Majd később szerencsétlen, nyomorult, ócska kis prolinak nevezte a gimnazistát.
A Népszava arról írt, hogy Nagy Blanka a bíróságon úgy fogalmazott: odahaza, Kiskunfélegyházán gyakorlatilag kiközösítették a gimnáziumból, volt olyan pedagógus, aki közölte, nem akar egy tablón szerepelni a diáktüntetővel. Elhatárolódott tőle saját alma matere is, a kiskunfélegyházi Móra Ferenc Gimnázium. Bayer Zsolt az utolsó szó jogán Nagy Blankához fordulva kifejtette, az »nem megy«, hogy valaki felszólal egy tüntetésen, majd utána fürdik a népszerűségben, a kormánykritikus média dicséretében, majd »pityeregni kezd«, ha bírálatot kap hasonló stílusban, mint amit ő használt korábban. – Amilyen az adjonisten, olyan a fogadjisten! – jelentette ki Bayer.”
Mennyire felkészült Európa a válságokra? Karácsony Ádámmal az uniós készletezési stratégiáról, Brüsszel háborús hangulatáról és a Régiók Bizottságában elfogadott jelentéséről beszélgettünk.
Konok szerint nem őt fogták perbe, hanem azokat, „akik nem hajlandók hallgatni Izrael népirtó háborújáról és az általa okozott humanitárius katasztrófáról”.
Számíthattok rám; még nagyobb elszántsággal folytatom a munkámat, amelynek során a jövőben több elemzést és kevesebb influenszerkedést láthattok majd tőlem.
Az Európai Bizottság több tisztségviselője szerint Magyar Péter mindkét reformnak ellenáll, arra hivatkozva, hogy azok további terhet jelentenének az államháztartás számára.