„2019-ben az Európai Unióban a magyar dolgozóknál már csak a román és bolgár munkavállalók kerestek kevesebbet, ugyanis a magyar átlagos nettó bér volt a harmadik legalacsonyabb a közösségben. Sokan pedig most ezt is elveszítették, mivel a koronavírus-járvány okozta válság miatt több százezer ember veszítette el munkáját, mellettük pedig több százezer ember jövedelme csökkent.
Az MSZP garanciákat és megélhetési biztonságot követel a munkavállalóknak! Azt akarjuk, hogy ne csak a fideszes elit élhesse meg a mindennapok biztonságát, ne csak az fideszes elit legyen képes a fizetéséből félretenni, takarékoskodni, előre jutni, lakást venni. Azt akarjuk, hogy a minimálbér is biztosítsa a tisztes megélhetés feltételeit, azt akarjuk, hogy az előrejutás érzése ne csak a fideszes elit kiváltsága legyen.