A Sulyok Tamás elmozdítása körüli folyamat immáron a demokráciához viszonyulás próbakövévé vált

Sulyok Tamást pontosan olyan jogszabályi keretek között, pontosan olyan jogi és társadalmi legitimitással választották meg, mint az összes többi elődjét.

Magyarok a sereghajtók közt.
„A magyarok a sereghajtók közt, hiába a kormány álságos sikerpropagandája. A Párbeszéd szerint a kormány a felhatalmazási törvény idején hozott rendelkezéseivel megint csak a gazdag oligarcháknak és bankoknak, nem pedig az embereknek kedvezett. Az Eurostat friss adatai szerint 2019-ben Magyarország egy főre jutó tényleges fogyasztása az uniós átlag mindössze 67 százaléka volt, így csupán Bulgária és Horvátország került hazánk mögé. Mindemellett a fogyasztásban is megmutatkozó egyenlőtlenségek súlyosan bomlasztó hatással vannak közösségeinkre és fokozzák a társadalmi kirekesztettséget.
Magyarország versenyképességi előnye továbbra is az olcsó munkabérekért foglalkoztatott képzett munkaerőben rejlik, ez az előny azonban egyre gyorsabban csökken. Ebben nagy szerepet játszik az egészségügyi terület folyamatosan romló állapota, az oktatás alacsony színvonala és az innovációs kapacitás hiánya is. A Párbeszéd szerint a kormánynak nem a multinacionális vállalatokba, hanem az emberekbe, a humán tőkébe kellene befektetnie – ez országunk fejlődésének alapja.”