Nemzeti konzultáció: arról lehet dönteni, hogyan tovább a magyar gazdaságban
A Fidesz mindenkit arra kér, hogy töltse ki a nemzeti konzultációt.
Lehetett volna ebből európai ügy. De magyar üggyé tették, és ezzel meg is buktatták.
„Igen tanulságos össznépi átverés tanúi lehettünk május első hetében. Öt nap alatt ötszázezer aláírás gyűlt össze a székelyföldi autonómia érdekében egy olyan petíció alá, amelyben egy büdös szó sem volt semmiféle székelyföldi autonómiáról, de még általában őshonos nemzetiségekről sem. A hívószavak a semmibe hívtak – döbbenetes hatékonysággal.
Riadóztatott a közmédia, ráállt az egész hatalmas propagandagépezet, a Facebook, a kormánypárti politikusok után rohantak a Momentum és az LMP vezetői, ki ne tagadják már őket a nemzetből. Karácsony Gergely is buzdított. Még a hónapokkal azelőtt megkukult Eszenyi Enikő is megszólalt: mindenki írja alá azt a petíciót, hogy a székelyföldi magyarok megőrizhessék a magyarságukat a szülőföldjükön, s hogy a határon túli véreink is ki tudják fejezni magukat.
A riadóztatás, az összefogás, a nagy, össznemzeti aláírásgyűjtés teljesen rendjén való konkrét jogsértések esetén, ha székely magyarok, nem székely magyarok vagy bármely más kisebbség jogainak, biztonságának védelméről van szó. Ebben a petícióban semmi ilyesmiről nincs szó. Az is rendben van, ha azzal riadóztatják Európa polgárait, amiről a petíció szól, hogy ti. mindenféle kisebbségi kultúrát őrző régió kiszolgáltatottságát csökkenteni kell közvetlen uniós támogatással.
Csak az az össznépi átverés nincs rendben, ami itt folyt. De miként is verődött át az össznép? Mit gondoltak azok a százezrek, akik egy európai polgári kezdeményezést abban a hiszemben írtak alá, hogy Székelyföld autonómiáját támogatják vele? Hagyján, hogy nem olvasták a petíció szövegét, amelyben erre semmiféle utalás nincs. De akkor is! Komolyan gondolták, hogy egy polgári kezdeményezés nyomán kikerülhet tagállami hatáskörből a regionális autonómiák létrehozása?! Ráadásul úgy, hogy nincs is tagállami vétójog?! Hogy a tagállamok bárha minősített többsége elrendelheti, hogy az érdekelt állam demokratikusan megválasztott törvényhozóinak akarata ellenére annak területén egy autonóm alakulat jöjjön létre?! A tagállami szuverenitás ilyen brutális megcsonkítását pártolná a magyar kormány?! Ez a magyar kormány?! Ezt tényleg bevette több százezer (alá)írástudó magyar?!”