„A magyar jogállamiságról, külön is az úgynevezett felhatalmazási törvényről fogunk vitázni az Európai Parlament holnapi ülésén. Orbán Viktor tíz éve rombolja a jogállamot. Ezzel a törvénnyel pedig megteremtette egy rendeleti kormányzás lehetőségét is, teljhatalmat szavaztatva magának. Márpedig ez pont olyan önkény, ami ellen az Európai Unió létrejött.
Az orbáni bátorság azonban most belföldre korlátozódik. Csak az állami rádió mikrofonállványával »beszélgetve«, saját propagandáján keresztül, megjátszott kórházi jelenetekkel üzen. Innen kiáltozik a miniszterelnök Brüsszel irányába. Pedig David Sassoli, az Európai Parlament elnöke már megüzente: várják Orbán Viktort is a vitán.