A függetlenobjektív sajtó elborzadva, a jogállamiság és a demokrácia most már teljesen bizonyossá váló, végérvényes temetéseként hozta le azt, hogy kétembert elvitt a rendőrség az otthonából és kihallgatott azért, mert hülyeségeket írt a közösségi oldalán. Az ügyészség rekordsebességgel megállapította, hogy nem történt bűncselekmény, így az illető férfiak azzal a tanulsággal térhettek haza, hogy veszélyhelyzet idején, amikor mindenki normalitására szükség van – szükség lenne – a baj elhárításához, akkor talán nem a legmegfelelőbb pillanat zavaros összeesküvés-elméletekkel bombázni az ismerősöket.
Mégis így tettek, az ő dolguk, borzasztóan nagy rémség nem történt.
A sztorinak nem ez az érdekes része, mert ezt meg lehet így is, meg úgy is ítélni; ha arról van szó, én is szívesen vitatkozom a kérdésben. Szerintem hasznosabb lenne, ha azok ellen lenne fellépés – és mennyi jelölt van –, akik zsoldot kapva, napról-napra, hivatásszerűen keltik Magyarország rossz hírét, hazudnak a járvány helyzetéről, és előbb egészségügyi, majd gazdasági összeomlásban reménykednek, összetett kezekkel,
rimánkodva már, hogy legyen katasztrófa.
Nem mutatna rosszul, na, de mondom, beszélhetünk erről más alkalommal.
Az viszont tény, hogy a függetlenobjektívek természetesen úgy karolták fel az ügyet, mint egyszeri momentumos a gendertémát, és vezércikkekben, videókban, miegymásban mutatták be az orbáni diktatúra immár elviselhetetlenné váló állapotát.
Nosza, akkor nézzünk nemzetközi példákat. Mármint olyan nemzetközi példákat, amikor ezek a sajtótermékek hasonló esetekről számoltak be Európában.
Itt van nekünk mindjárt a 444 2016-os cikke, aminek címe a következő: „A német rendőrség házkutatást tartott hatvan Facebook-rasszistánál”. Az írás megállapítása szerint ezt a hatvan embert azzal vádolták, hogy magán Facebook-csoportokban tettek közé rasszista posztokat. Íme, egy idézet, amiből kibogozható, mi volt erről a 444 akkori véleménye: „A német hatóság azzal indokolta a szólásszabadsághoz szokott embernek kissé idegen fellépést, hogy úgy tapasztalták, az utóbbi időben erősen növekedtek a szóbeli szélsőséges megnyilvánulások, márpedig ezt a német törvények tiltják, így fel kellett lépniük ellene.”