Lebukott Vitézy Dávid: Szentkirályi Alexandra hamar kiszúrta (VIDEÓ)
„Örülök Dávid, hogy a fővárosi munkádhoz az oldalamat és videóimat használod, sokadjára” – írta a Fidesz-KDNP fővárosi képviselőcsoportjának vezetője.
Ahhoz, hogy lehetséges legyen az újrakezdés, a korlátozások oldása előbb-utóbb Budapesten is, három dolgot kellett megoldani. Interjú.
„Mit tehetne másképpen a városvezetés?
Nem várható el a budapestiektől, hogy két hónapig a hétvégéken is állandó bezrtságban éljenek, és nem is szolgálja a védelmüket. A városházának érdemes lenne megfontolnia a járványügyi szakemberek tanácsát. Merkely Béla professzor, a Semmelweis Egyetem rektora fogalmazott így május 1-én: »Mint orvos, nagyon remélem, hogy megszüntetik az olyan nagyobb területek lezárását, mint a Dunakanyar vagy a Margitsziget, hiszen ezek lezárása inkább növeli a tömeget azokon a helyeken, ahol nincs lezárás. Semmilyen káros, sőt inkább jótékony hatása van, ha a szűk családok közösen sétálnak a szabadban«.
Ön a korlátozások enyhítését javasolja Budapesten?
Semmiképpen sem avatkozunk a városvezetés dolgába! A hétvégi parklezárások a főpolgármester és a polgármesterek döntései, ők ismerik a város viszonyait, egyes városrészek eltérő sajátosságait, ezért volt érdemes hozzájuk telepíteni a döntést. A korrekt együttműködés jegyében csupán józan megközelítést, a nehezebb, de lakosságbarátabb intézkedések szabad megfontolását javasoljuk Karácsony Gergelynek, a döntésbe nem szólunk bele. Lezárni és tiltani egyszerű, világos döntés. Megszervezni és biztosítani, hogy a Margitsziget létszámkorláttal és a távolságtartás elfogadtatásával látogatható legyen, több munkát és erőfeszítést kíván. De meggyőződésem, hogy a budapestiek érdekében érdemes rajta elgondolkodni. Használható lenne a Sziget Fesztivál tapasztalata, kifejleszthető lenne regisztrációs mobilapplikáció, sok minden működhetne a digitális világban.
A kormány vajon mindent megtett a nagyvárosok védelmében?
Igyekeztünk a legjobb tudásunk szerint és a nemzetközi tapasztalatok alapján eljárni. Ahhoz, hogy lehetséges legyen az újrakezdés, a korlátozások oldása előbb-utóbb Budapesten is, három dolgot kellett megoldani. A magyar polgárok együttműködésével az idejében meghozott korlátozások lévén sikerült lassítani a járványt, ellaposítani a terjedés görbéjét. A második feladat az egészségügy felkészítése volt egy sokkal nehezebb erőpróbára is. Rezidensek kiképzése, kórházi kapacitás biztosítása, a védekező üzemmód megszervezése. Ennek része a leginkább Szijjártó Péter és csapata által végzett munka, az eszközbeszerzés. Sokmilliónyi védőfelszerelés, több ezer lélegeztetőgép, mikzben az egész világ, köztük a nagyhatalmak is ezekre vadásznak, nem csak sörétes puskával. A harmadik kihívás az volt, hogy a magyar tudósok, az orvosi egyetemek ls a statisztikai hivatal részvételével kifejlesszünk egy olyan tesztprogramot, ami pontos képet ad az ország és Budapest átfertőzöttségéről, és azonnal riadót fúj, ha az enyhítések után veszélyes mértékben emelkedne a fertőzöttség.”
(Demokrata)