„A jelenlegi helyzetben, a munkanélküliség növekedésével a fizetés csökkentésekkel, a dolgozóknak egyre kisebb lesz az alkupozíciója. Nem tetszik, hogy heti 6 napot dolgozol? Akkor kereshetsz másik munkát.
Pluszban pedig ez a javaslat számos visszaélésre is ad lehetőséget. Egy két éves keretben számon tartani azt, hogy mennyi túlóránál jár az ember lehetetlen, illetve lehetséges lesz az is, hogy az élelmiszer boltokban most plusz munkára fogják a dolgozókat, és majd egy év múlva (persze ha még a cégnél vagy), akkor kapsz érte cserébe pihenőidőt. Ezzel a rendelet módosítással brutálisan trükközhetnek a túlórával a cégek.