Nemzeti konzultáció: arról lehet dönteni, hogyan tovább a magyar gazdaságban
A Fidesz mindenkit arra kér, hogy töltse ki a nemzeti konzultációt.
Tusk beszéde semmiben sem különbözik a 20. század totális diktatúráinak nyelvezetétől.
„A Tavares- és Sargentini-jelentésekre hivatkozó szöveg hűen visszhangozza Donald Tusk vírusirtós beszédét. A szerzők már a levél címében is leszögezik, hogy »Magyarország megmérgezi az európai eszményeket«, majd a bevezető részben kifejtik: Európa két vírussal küzd egyszerre, a COVID-19-el és Magyarországgal. Ahogy Máthé Áron történész rámutatott, Tusk beszéde semmiben sem különbözik a 20. század totális diktatúráinak nyelvezetétől, amikor egyes társadalmi osztályokat vagy népcsoportokat kollektívan bélyegeztek meg. A mostani lista is ebben a szellemben fogant, amin nincs mit csodálkozni, főleg, ha elolvassuk az aláírók névsorát. Nézzünk meg közülük párat, a teljesség igénye nélkül, de a reprezentativitás elvét tiszteletben tartva.
Először is, lássuk a négy kezdeményezőt!
»Lazslo Andort«, akinek a nevét a Kunhalmi Ágnes-féle nagy helyesírási szabályzatból másolhatták át a petíció szövegezői, mi magyarok leginkább Andor Lászlóként ismerjük. Legutoljára 2018-ban hallhattunk felőle, amikor Karácsony Gergely miniszterelnök-jelölt tanácsadói csapatát vezette. Korábban pedig Gyurcsányék előretolt ékje volt az Európai Bizottságban.
Guy »Verhofstdat«, pontosabban Verhofstadt (a nemzetek közti egyenlőség jegyében az ő nevét sem sikerült hibátlanul leírni) biztosan nem a legnépszerűbb, de valószínűleg a legismertebb belga politikus hazánkban. Az elmúlt években rendkívül kellemetlen korrupciós ügyek kerültek nyilvánosságra a liberális képviselővel kapcsolatban, többek között az, hogy 2010 és 2016 között egy offshore céget is működtető cégcsoport, az Exmar-csoport igazgatóságának volt a tagja, amiért évi 60 ezer eurót (nagyjából 20 millió forintot) kapott. Mindez szemmel láthatóan nem tántorította el attól a jó pár éve felvett mániájától, hogy minden adandó alkalmat megragadjon Magyarország becsmérlésére – ez a levél még egészen visszafogott ahhoz a stílushoz képest, amit megszokhattunk tőle.
A harmadik kezdeményező a CIVICO Európa társelnöke, a francia Guillaume Klossa. Az ő magyargyűlölete sem új keletű, már 2012-ben is a 7-es cikkely bevetése, és Magyarország elítélése mellett kardoskodott. Az Alaptörvényt kritizálva kifejtette: a magyar miniszterelnök »Übü király, Európa szívében«.
A szervezet másik társelnöke, Francesca Ratti a negyedik kezdeményező. Az olasz politikusnő Martin Schulz idejében az Európai Parlament főtitkár-helyetteseként dolgozott. Schulz, akinek legmagasabb iskolai végzettsége nem éri el az érettségi szintjét, EP-elnökként jeleskedett hazánk rágalmazásában. Schulz egyébként Európa legsötétebb időszakát idéző ultimátumot küldött Magyarországnak 2017-ben, amikor kijelentette: 2025-re meg kell teremteni az Európai Egyesült Államokat, azoknak az országoknak pedig, amik ezt nem akarják, ki kell lépniük.”