„Az Orbán-kormány adóparadicsommá tette hazánkat a multik számára, amelyek így rengeteg pénzt keresnek, de alig adóznak. Most pedig arra készül, hogy a helyi iparűzési adó számításának átalakításával tovább támogassa a nagyvállalatokat.
Azzal, hogy az értékcsökkenés levonható a helyi iparűzési adóból, a Fidesznek kettős célja van, egyrészt így akár több tízmilliárd forinttal is megrövidítheti az önkormányzatokat, másrészt pedig továbbra is kiszolgálja a multikat. A tőkét kiszolgálja és az arra rakodó költségeket csökkenti, de a magyar emberek bére nem érdekli, annak a költségeit nem csökkenti.