A cincérek tévedése

2019. július 29. 13:49

Most már talán hajlandók lennének a cincérek egy fatönk köré ülni.

2019. július 29. 13:49

„Kiveszésük fenyegetettségéért azonban saját maguk is felelősek! Ahelyett, hogy önmaguk védelmében összefognának, szanaszét szóródtak, osztódtak. Már régen vége szakadt a régi, közös ciripelésnek! Előbb a vezérüket követve önmagukat egyszerűen csak nagy hőscincérnek (létracincér) nevező csoportosulás vált ki a cincérek közül, magára hagyva ezzel a magyar darázscincéreket. Nem tudatosították, hogy külön-külön hangjuk sokkal gyengébb lesz, és mindnyájan sokkal védtelenebbé válnak.

A hőscincér szerint nem kell már annyira cincérkedni, a nemzettségen belüli összefogásnál sokkal célravezetőbb az együttműködés a többi bogárral! Nem csak a hazai bogarakkal akar közösséget vállalni, szerinte az Európai Rovarok Egyesült Államánál nem létezik jobb dolog. A többi bogár persze csak erre vár, hogy a megosztódott és meggyengült cincéreket felfalhassa. De ez még mindig nem volt elég a cincéreknek! A hőscincér példáját követték a gyászcincérek és gyalogcincérek is: megalakították a saját kis alrendjüket azt gondolva, hogy majd ők fogják megváltani az egész cincér nemzetiséget.

Miközben Ön ezt olvassa, valaki máshol már kattintott erre:

Magyarországon már senkinek sem kell félnie: személyesen Orbán Viktor lépett oda a megtámadott hírességek mellé

Magyarországon már senkinek sem kell félnie: személyesen Orbán Viktor lépett oda a megtámadott hírességek mellé
Tovább a cikkhezchevron

Mindegyik azt állította, hogy csak azért osztódtak tovább, hogy egyesíthessenek. Fura egy indoklás, az biztos! Most már talán hajlandók lennének a cincérek egy fatönk köré ülni. A megegyezés nem lesz könnyű, még az is előfordulhat, hogy nem tudnak közös nevezőre jutni, annyira messzire másztak egymástól, repülni pedig egyáltalán nem tudnak. A gyászcincéreknek viszont még maradnak egy ideig, hogy gyászolják a kimúlt rokonságot.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 4 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
ZsoBuda
2019. július 29. 19:13
Jó!!
Válasz erre
0
1
gallfec
2019. július 29. 17:35
Ha a cincérek kevesen vannak, akkor gyökereik felé forduljanak. Ne politizáljanak, hanem legyenek mindjobban cincérek.
Válasz erre
1
0
Antigoné
2019. július 29. 15:15
A létracincérek vezére (Bugár) pedig beállhat most már a gyászcincérek közé.
Válasz erre
3
0
Vakfolt
2019. július 29. 15:01
Hmm. Cin-cin.
Válasz erre
1
1
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!