Gyurcsány végleg belátta, mennyire erős az ő elutasítottsága, ezért taktikát változtatott, és a nadrágos nők mögé bújt.
„A politikai uborkaszezonban és a nagy hőségben üdítő előadásnak ígérkezett az ellenzéki jelöltek budapesti előválasztása. Bár ennek nem volt hagyománya itthon, mégis belefér a demokrácia rendszerébe, sőt erősítheti is annak kultúráját és intézményeit. Az ellenzéki előválasztás jogilag nem része a magyar választási rendszernek, ehhez képest a média tele volt vele, néha a kelleténél is nagyobb arányban. Történései gyakran vezető híreket képeztek mind a közszolgálati, mind a kormánypárti médiában. A jelöltek versenye viszont sokkal inkább hasonlított egy bevezető marketingshow-hoz, mintsem egy politikusi kiválasztáshoz.
Figyeltük hát a politikai vidám színpadon előadott darabot, amely inkább hasonlított egy gyorsan változó forgószínpad kétfelvonásos színművére, mint egy politikuskiválasztóra.
Nem tudni pontosan, mikor kezdődött a műsor, de az biztos, hogy az eredményhirdetéssel ért véget és két felvonásból állt. Az első fölvonásban még néha üdítő élményt jelentettek Puzsér Róbert (LMP–Jobbik-jelölt) vitára ingerlő monológjai, a másodikban azonban ő már meg sem jelent. Puzsér saját visszalépését nem a mögötte álló két párt meggyengülésével indokolta, hanem azzal, hogy az ellenzéki média pártos és elfogult volt, nem adta meg neki a többivel egyenlő esélyt, s próbálták őt kiszorítani a demokratikus versenyből.
De a második felvonásban Gyurcsány Ferenc gondoskodott arról, hogy a helye ne maradjon üresen. Korábbi ígéreteit megszegve elérkezettnek látta az időt addig titkolt fegyvere bevetésére, s nagy meglepetésre színre léptette a balliberális oldal kedvenc tévériporterét, Kálmán Olgát. Mi állt döntése hátterében? A DK vezetője végleg belátta, mennyire erős az ő elutasítottsága, ezért taktikát változtatott, és a nadrágos nők mögé bújt.”