„A minap részt vettem az első NATO védelmi miniszteri találkozómon. Két nap alatt több fontosabb témáról beszéltünk, kezdve attól, hogy Oroszország nem teljesíti a közép-hatótávolságú nukleáris rakéták felszámolásáról szóló egyezmény feltételeit (INF) addig, hogy milyen mértékben tud a NATO alkalmazkodni a konfliktusok változó természetéhez. Olyan döntéseket hoztunk, amelyek biztosítják, hogy a NATO képes legyen kezelni a holnap kihívásait és védelmezni polgárainkat.
Sokan úgy érezték, hogy a NATO nem lesz releváns a hidegháború lezárását követően. De a bennünket fenyegető veszélyek most is ugyanolyan komolyak, mint akkor. Oroszország felemelkedése, növekvő agresszivitása, a szabályokon alapuló nemzetközi rendszer megkérdőjelezése, a terrorizmus mint mindennapi fenyegetés és az új technológiák, amelyek egyben lehetőségeket és veszélyeket is rejtenek a biztonságunkra nézve, mind arra utalnak, hogy jelenleg jobban szükségünk van egy erős NATO-ra, mint bármikor.
Az Egyesült Királyság elkötelezettsége Európa biztonsága iránt megingathatatlan. Ez így is marad. Hiszünk abban, hogy amikor a szomszédaink nagyobb biztonságban vannak, akkor mi is nagyobb biztonságban vagyunk. Az elkötelezettségünk világosan látható. Több ezer katonánk vesz részt a NATO műveleteiben Észtországtól Afganisztánig. A Typhoonjaink a baltikumi mellett hamarosan az izlandi légtér védelmét is ellátják. Hajóink megküzdenek a kalóztámadásokkal, és nukleáris tengeralattjáróink már 50 éve hozzájárulnak a NATO biztonságához.
Az Egyesült Királyság jelentős hozzájárulást ajánlott fel a NATO készenléti kezdeményezéséhez (NATO Readiness Iniative) földön, vízen és levegőben. A felajánlás középpontjában nemzetünk következő repülőgép-hordozója, a HMS Queen Elizabeth és a világszínvonalú F–35-ös vadászgépek állnak.”