Ez a Brüsszel leckézteti Budapestet? Komolyan?
Nem Didier Reynders az első uniós bürokrata, aki azután keveredett korrupciós botrányba, hogy bőszen kritizálta Magyarországot. A híres lebukások azonban csak a jéghegy csúcsát jelentik.
Az adatgyűjtést speciel O. Viktor (56) tanúkihallgatásával kellene elkezdeni, akit 2012-ben először láttak suskusolni a Parlamentben a Microsoft egyik ideküldött slapajával.
„Felesleges itt már finomkodni. Maga az amerikai igazságügy jelentette be szép, közhiteles, pecsétes papíron, hogy a Microsoft magyar leányvállalata kilóra vett meg magyar kormánytisztségviselőket, akik hálából milliárdos extraprofithoz segítették hozzá a jó nevű amerikai céget a magyar adófizetők pénzéből. De a rend szigorú őreként tetszelgő Pintér Sándor rendőrsége nagyjából fütyül az egészre. Úgy-ahogy normális országban – ilyen volt néhány éve még ez is - hivatalból kellene eljárást indítania, hogy kiderítse, ugyan kik követtek el százmilliós-milliárdos költségvetési csalást? Kik voltak azok a politikusok, akiknek teli tömték a zsebét kenőpénzzel?
A bibi csak az, hogy most az adatgyűjtést speciel O. Viktor (56) tanúkihallgatásával kellene elkezdeni, akit 2012-ben először láttak suskusolni a Parlamentben a Microsoft egyik ideküldött slapajával, majd utána csodás mód a cég fölött megnyílt a bőségszaru. Elvileg persze jöhetne, mint a filmekben, egy karakán, magányos farkas nyomozó, aki saját szakállára bekéri az FBI-tól a Microsoft-ügy aktáit, netán elkezdi átvágni magát a NER lopótök-lugas egymásba kapaszkodó indáin. Csak még a nyomozást elrendelő határozatot is egy olyan office szövegszerkesztőn kellene megírnia, amit a zsebbe dugott pénzért cserébe a tisztelt felettesei sóztak az ügyosztálya nyakába, dupla áron.
És mondhatják azt is, hogy tulajdonképpen ugyan mit várnak el tőlük?! Hiszen még a jogállamiság buzgó őre EU és a szabadság végső fellegvára USA is jól láthatóan fütyül arra, hogy Magyarországon nyíltan kilopják az adófizetők szemét, cserében pedig a többségnek sokkal nyomorultabb az élete, mint lehetne. A Microsoft voltaképpen egy pitináer kis bírsággal letudta azt, hogy éveken korrupt visszaosztó rendszer üzemelt Magyarországon, amit ha odahaza követnek el, akkor hosszú éveket mérnek rá az érintettekre. Az EU pedig néhány tessék-lássék figyelmeztetés mellett gyakorlatilag évek óta finanszírozza az illiberális magyar rezsimet, s ha a német multicégek itteni dínomdánomját nézzük, akkor mindjárt megvan az indíték is.”