Harminc éve tart a rendszerváltó harc

2019. június 17. 08:43

Ma ugyanazok a baloldaliak mondják azt, hogy Európai Egyesült Államokra van szükség, akik a Szovjetunióban hittek.

2019. június 17. 08:43
Vincze Viktor Attila
888

„Az MSZP-SZDSZ kormányok idejei alatt elvesztegetett évek miatt a rendszerváltás, azaz a rendszerváltó és a diktatúra utódszervezetei, valamint politikai erői közötti küzdelem pedig még mindig tart, bár láthatóan gyengültek az elmúlt harminc év alatt a diktatúra képviselőinek pozíciói. A hajdani és valódi rendszerváltást akaró politikai erők közül mára már csak a Fidesz és a KDNP maradt talpon.

A rendszerváltást akadályozó MSZP és SZDSZ helyét pedig úgy tűnik, hogy új szereplők veszik át. A magyar belpolitika legfrissebb abszurd fejleményeként pedig jelenleg a balliberális ellenzék két legmeghatározóbb pártja a pártállami MSZMP legsúlyosabb örökségét a saját Szemlőhegy utcai villájának a sötét történelmi szimbólumával büszkén magáénak valló Gyurcsány Ferenc-féle DK és az SZDSZ szellemi örököseként fellépő Momentum.

Ez azt jelenti, hogy ma ugyanazok a baloldaliak mondják azt, hogy Európai Egyesült Államokra van szükség, akik 30 évvel ezelőtt még a Szovjetunióban hittek. A rendszerváltás árulói pedig már harminc évvel ezelőtt is ugyanazok a liberálisok voltak, akik akkor és ma is vakon hittek Soros szélsőséges ideáiban.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 65 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Vadakat terelő juhász
2019. június 17. 11:38
"Lehet, hogy jogilag a szocialisták a jogutódai az egykori Magyar Szocialista Munkáspártnak, de úgy tűnik, hogy több egykori elvtárs ül a mai kormánypárti padsorokban és annak vezetésében, mint az úgynevezett baloldalon. Nagy túlélők, KISZ- és MSZMP-titkárok, illetve tagok kommunistáznak, kommancsoznak, kommereznek, szociznak, elvtársaznak, pedig a valóságban ők a legnagyobb szellemi örökösei az egypárti világnak. A fideszes holdudvarról már nem is beszélve, ahol Bencsikékhez hasonló egykori kommunisták osztják az észt és a fájdalmat. Szomorú tény, hogy harminc évvel a rendszerváltás után még mindig a régi rendszer szolgalelkű káderei, besúgói és Moszkva hazaáruló kiszolgálói diktálnak szinte ugyanazzal a politikai logikával és hazug populizmussal. Jó reggelt Magyarország, ideje lenne felébredni már! "
Mich
2019. június 17. 10:30
Az egyik birodalom megy, a másik jön a libsibolsináciknál...
néhai Ch.Pilot
2019. június 17. 10:12
Úgy veszem észre, ez a rendszerváltási 30 éves évforduló alaposan a torkán akadt a posztkommunista liberális csőcseléknek. Érthető: annak idején azt hitték, hogy egy "szponzor váltással" újabb évtizedekre bebetonozzák a hatalmukat, és a dolgok valóban kedvezően indultak számukra. Aztán a nép máshogy gondolta, alkalmas vezetője is lett hozzá, és 2010-ben megindult a tényleges rendszerváltás. Nem csoda, hogy az egész rendszerváltás - mivel végül rossz ötletnek bizonyult számukra - vörös posztó a vörösök szemében. :-)
Kup Lung
2019. június 17. 09:53
Rengeteg probléma kerekedett itt a magyar rendszerváltás környékén. Kétségtelen hogy még a Nagy Imre temetés is a kommunisták reform szárnyának rehabilitációja volt. Vásárhelyi szervezte gyakorlatilag. ----- Azonban nemcsak az Orbán beszéd mutatott túl a reformkommunista igényeken! Rácz Sándor beszéde tán még mélyebb tartalmú is volt ,Orbáné pedig ifjabb hevületű inkább. Ők ketten léptek túl leginkább tehát a kommunisták egymás közötti rehabilitációs megemlékezéséből. ----- Krassó György (ha még mond a név valakinek is valamit) : " Nagy Imrét a kommunisták azért temetik újra, hogy ezzel bűneiket megpróbálják helyrehozni. " ------- Teljesen így volt ! Azzal a képtelenséggel kiegészítve hogy az amerikaiak is ezt akarták. Biza! Megdöbbentő de így volt. Még Krassóékat is az amerikai követség rendre utasította mikoron inkább a kommunistáktól függetlenített megemlékezést akartak. ------- Szóval azt hihetné az ember hogy ez egy erősen irányított rendszerváltás volt. Az hogy a kommunisták egy része reform kommunista lett akiknek valahogy az erőterében nőtte ki magát a liberálisok jó része nálunk ,az épp annyira rányomta a bélyegét az egészre mint az hogy nem sikerült egy olyan törvényt kiizzadni hogy kik ,milyen pozíciósok nem tölthetnek be semmiféle pozíciót a magyar közéletben.Ezt azért másoknál megtették legalább (Lendvaitól kezdve egy sor ember máshol nem lett volna pl képviselő sem!) .De erre sem volt egyetlen pártban sem kellő szándék(kivétel az MDF pár politikusa akik erős kisebbségben maradtak pl. Kóny Imre).
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!