Az, aki meghallgatja az embereket. A magyar álláspont szerint Európa akkor lesz újra erős, biztonságos és versenyképes, ha erős tagállamok alkotják. Nem a migrációt kell megszervezni, nem Brüsszelnek kell átadni jogköröket, hanem erős, egymást tisztelő tagállamokra kell az Európai Uniót építeni. Mi mindenkinek megadjuk a tiszteletet, de elvárjuk, hogy a magyarok döntéseit is tiszteletben tartsák. Büszkék vagyunk a történelmünkre, a hagyományainkra, a keresztény kultúránkra, az identitásunkra. Mindezeket a jövőben is meg kívánjuk őrizni.
Hogy áll ez a küzdelem? Az Európai Parlament előttünk álló választásán miként becsülhető meg a két tábor?
Fontosabb dolog ez annál, mint hogy tippelgessünk. Most az a legfontosabb, hogy mindenki átérezze a választás tétjét, és felelősségteljes döntést hozzon. Magyarország, a gyerekeink, unokáink jövője a tét, ezért vasárnap mindenkinek el kell mennie szavazni. Európának új, bevándorlásellenes vezetőkre van szüksége. Hosszú ideje nyilvánvaló, hogy Magyarországon csak a Fidesz–KDNP-pártszövetség tud és akar harcolni Magyarországért, a magyarok érdekeiért és biztonságáért, az ellenzékről már többször kiderült, hogy bevándorláspárti, rájuk nem lehet számítani ebben a harcban. Jelentős bevándorláspárti erők vannak az európai politikában, ellenük akkor tudunk eredményesen fellépni, ha a magyar emberek mögöttünk állnak. Minél többen támogatnak bennünket, a hangunk annál erősebb Brüsszelben. A bevándorlást most kell megállítani, ehhez pedig kemény és alkalmas vezetőkre van szükség.”