Ne keverjük össze az értelmiségi dalárdát a politikával!

2018. december 06. 12:21

A jelentős médiafigyelem ellenére sem mozgatott meg kritikus tömegeket tartósan a CEU ügye.

2018. december 06. 12:21
Böcskei Balázs
Azonnali

„Nem fogom itt megfejteni, hogy alakulhatott-e másként például a CEU-s ellenállás. Miután az okok sem annyira tiszták, így a lehetséges(nek vélt) stratégiák sem egyértelműek. Tény, hogy a CEU vezetése nem várhatott tovább, a képzések biztonsága elsődleges. Menniük kellett.

Az is tény, hogy a jelentős médiafigyelem ellenére sem mozgatott meg kritikus tömegeket tartósan sem a CEU ügye, sem a CEU-tüntetések.

Sokak több mint egy évvel ezelőtti várakozásával szemben a 2017. áprilisi tüntetések nem bizonyultak rezsimdöntést katalizálónak. Ennek számos oka van, amelyekről többet tudhatnánk, ha hagynánk, hogy a nyilvánosságban kevésbé ismert (balos) politológusok, szociológusok vagy mozgalomkutatók is beszéljenek azokról.

Például a nyugat- és kelet-európai tiltakozások hasonlóságáról és különbségéről (azaz hogy miért nem feltétlenül járható út a nyugati tüntetési kultúra), a »hogyan futtatunk fel egy mozgalmat« kérdéséről vagy éppen a tiltakozási potenciálok kimerülésének okairól. De általában, amikor értelmezik a kudarcot, a vereséget és a veszteségeket, akkor ugyanazok ugyanazokat a köröket futják az ellenzéki oldalon. (Figyelemreméltó és újszerű példa a balos értelmezésre a »középosztályi tiltakozások impotenciájáról« Éber Márk Áron írása).

Értem, ha ilyen, politikai értelemben vett bezárás után az érzelmi felfokozottság nem teszi lehetővé, hogy ne a »mert hagytuk« logikával érveljünk. Értem, de nem kell elfogadnom.

Éppen a vereségek tanítanak meg bennünket (legalábbis engem biztosan) arra, hogy kerüljük a többes szám első személlyel kezdődő mondatokat.
 
Az biztos: ahogyan a CEU küzdött a magyarországi jelenlétért, az szimbolikusan is többet ér, mint a sárga rózsázás. A CEU biztosan túl fogja élni az egyetem egy részének budapesti távozását.”
az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 67 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Vakfolt
2018. december 07. 08:31
"Éppen a vereségek tanítanak meg bennünket (legalábbis engem biztosan) arra, hogy kerüljük a többes szám első személlyel kezdődő mondatokat." Igen, mert ezzel a trükkel leválasztod magadat, nem a te(ti) vereségetek, hanem az ő(vék). Tüdőrákod van, de a röntgenről ügyesen lefotosoppoltad! Pompás megoldás!
Mich
2018. december 07. 02:28
Ne keverjük össze a LIBSIBOLSINÁCI dalárdát a politikával!
Kup Lung
2018. december 06. 19:21
Így igaz . Ne érdemes többes szám első személyben fogalmazni ! ---- Mert mások nevében eleve nem illik megnyilvánulni . Meg hát értelmetlen is hisz hátha mégsem azt gondolja :) És pofára esés lesz csak belőle . ---- Nagy nagy öröm hogy ennyi év után Bölcskei rájött erre .
nemecsekerno_007
2018. december 06. 17:43
- a CEU és Soros vígan assszisztált a '94-es SZDSZ-MSZP koalícióhoz - csak, hogy érthetőbb legyen: SZDSZ-antikommunista MSZP-korábbi állampárt (betűvesztés után) - ezek után évekig hallgattuk, hogy mucsai, antiszemita, rasszista, kirekesztő, nem elég mobilis, nem képzi magát etc.... mantrákat - a privatizációt már nem is említem... Nem is értem miért nincs naponta százezres tüntetés minden nagyvárosban... Nem értem.... Muhahahahah :))))))))
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!