Szuverenitás

2018. szeptember 19. 08:30

Egyre többen mondják, immár kormányzati körökben is, hogy a paksi bővítésből nem lesz semmi.

2018. szeptember 19. 08:30
Hargitai Miklós
Hargitai Miklós
Népszava

„Amúgy egyre többen mondják, immár kormányzati körökben is, hogy a paksi bővítésből nem lesz semmi. Azok a premisszák, amelyekre a megtérülési számításokat építették, ma már láthatóan teljesíthetetlenek: a jelenleginél kétszer magasabb áramár, 95 százalékos kihasználtság és az eredeti menetrendhez igazodó befejezés kellene a csőd elkerüléséhez, ám a piaci áramár stagnál (a prognózisokban csökken), a majdani erőművet már a leginkább atompárti szakértők szerint is rendszeresen vissza kell majd terhelni a nyári hónapokban, az ütem tartásáról pedig sokat elmond, hogy az összes engedélynek el kellett volna készülnie 2018 elejére, de még több ezer hiányzik, a legfontosabb esetében pedig az engedélykérelem benyújtásáig sem jutottak el. 

Tudjuk persze, hogy van valaki, akit mindez nem zavar, az maga Orbán Viktor, hiszen a halványuló esélyek ellenére is könnyedén el lehet költeni évente 100 milliárdot Paks címén a semmire. Csak azt kellene elárulnia – inkább előbb, mint utóbb –, hogy akkor mire föl az évek óta tartó törleszkedés az orosz vezetőhöz, és mit is kap érte cserébe a mi büszke, szuverén magyar hazánk.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 66 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Zsolt75
2018. szeptember 19. 21:50
Köszönöm! Ha sor kerül rá, mindenképp szólok!:) Kellemes túrázást!
barany
2018. szeptember 19. 17:13
Megzakkant ez a szerencsétlen? Vagy csak a munkáját végzi: hazugságokkal riogatja a magyar embereket? Azt hiszem utóbbiról van szó. Az áram ára éppen akkor duplázódott meg például Németországban, amikor leállították az atomerőműveket. Ráadásul nőtt a környezetszennyezés a kényszerűségből újra beindított széntüzelésű erőművek miatt. E mellett kénytelenek a francia atomerőművekben termelt áramot importálni. A rengeteg szélkerék nem képes egyenletes áramellátást biztosítani, teljesítményük a szélerősség függvényében állandóan ingadozik. Ma már az igazi környezetvédők (például az amerikai zöldek) is belátják, hogy az atomerőművek az országok túlnyomó többségében nélkülözhetetlenek. Kivételek az olyan "nagy hegyes" kis országok, mint Norvégia vagy Svájc, esetleg még Ausztria. Ezek sok kis hegyi vízi-erőművel és víztárolókkal viszonylag gazdaságosan tudnak áramot termelni és az ingadozást szabályozni.
Róbert__
2018. szeptember 19. 11:11
amúgy gyurcsány is épített volna... PPPben
hini
2018. szeptember 19. 10:59
hazudsz,kutya!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!