semmint beismerje, hogy az a marxista alapokon nyugvó társadalomkép, amit igaznak tart, valójában hamis és megnyomorító.
Ma sem tudjuk pontosan, hányan estek áldozatul a bűncselekményeknek, amiben bűnrészes mindenki, aki gyávaságból vagy ártalmas ostobaságból a tettnélküliséget választotta. Százak, ezrek? A bűntetteket bevándorlók alkotta bandák követték el. Ez volt az egyetlen ok, ami miatt a társadalomtudományok vörösségével és egalitárius humbugokkal megfertőzött tótumfaktumok hagyták, hogy gyerekek sokaságait nyomorítsák meg.
Tettükért még nem feleltek, de bizonyosan fognak.
Visszatérve a bebörtönzésre, Tommy Robinson azért vonul egy évre a rácsok mögé, mert megsértette a tudósítási tilalmat, amit a fentebb említett ügy tárgyalásaira hozott a bíróság.
El tudjuk képzelni, hogy ez mit jelent? Főleg egy ilyen ügyben, ami alsó hangon is százakat érint és több tucatnyi elkövetővel számolhatunk? Nem elég az évtizedekig karba tett kézzel ülő hatóság passzivitása, de még
azt is megakadályoznák, hogy az ügy folyamatos feltárásáról tájékoztassák a közvéleményt.
Gondoljuk csak el, mi lett volna, ha a magyar bíróság a romagyilkosságok ügyében cselekszik ugyanígy. Mivel a gyilkosok ellen hozott ítélet 2016-ban emelkedett jogerőre, ez azt jelentette volna, hogy nyolc évig semmilyen híradás sem láthat napvilágot az ügyről, aki pedig ezt megsérti, az szabadságvesztéssel néz szembe.
Ezt jelenti a sajtószabadság 2018-ban Nyugat-Európában. A nálunk visítozó jogvédő szervezetek a hazai és a keleti helyzet ostorozása közben néha nyugatra is tekinthetnének, ott még valóban aggályos esetekre is lelhetnek.
Mert még egyszer nyomatékosítsuk, miért kapott 13 hónapot Robinson: a Facebookon élő adásban közvetítette, ahogy a bíróság épülete előtt várja a tárgyaláson résztvevőket. Ennyi. Micsoda jogbiztonságot jelent ez? Mit képzelnek magukról Nagy-Britanniában? Milyen brutális tüntetésekre szólítana fel mindenkit a demokratikus ellenzék, ha hasonló történne Magyarországon?
Ugyanígy Nagy-Britanniában történt, hogy valami félhülye a háziállatát megtanította a mancsát lendíteni, ezt videóra vette, megosztotta az interneten és másnap kopogtatott a rendőrség a lakásán. De ugyanez megesett Németországban többekkel is, akik a bevándorlással kapcsolatban osztották meg gondolataikat közösségi oldalakon.