„Azzal még soha nem nyert országgyűlési választást párt, hogy mások ötleteit ollózta volna össze, ehhez annál sokkal több kell. A Fidesz 1998–2002 között bebizonyította, hogy pénzügyi fegyelemmel, jól célzott intézkedésekkel, fejlesztésekkel ki lehet törni a gazdasági válságból, így minden nemzetben gondolkodó ember és szervezet, a még képlékeny Jobbik is melléjük állt 2002-ben.
A Jobbik ma a néppártosodás és a radikalizmus között őrlődik, holott az előbbihez nincs meg a tömegbázisa, ez az irány Vona Gábor bukásához vezetett, az utóbbi viszont biztos bezárkózást jelent egy középpárti keretbe. Ennek a dilemmának a feloldása és hatása a párt szétforgácsolódása, amit a személycserék is mutatnak. Mivel a Jobbikot az alapítók elhagyták, vagy – mint Toroczkai Lászlót – tisztségeiből teljesen kiszorították, ráadásul az elhibázott arculatváltás felhígította a párt identitását, a szervezet lelki értelemben is kiürült.
Hosszú időnek kell eltelnie ahhoz, hogy a párt magára találjon, ha ez egyáltalán még lehetséges. A Jobbik belső válságának legnagyobb okozója azonban a visszaigazolt sikeres és eredményes kormányzás. A kormánypárt tapasztalt és rutinos, és némi szerencsével még több cikluson keresztül is vezetheti az országot.”