„A Lendülettel Magyarországért amint bejelentette indulását, rögtön a baloldal célkeresztjébe került. Azt mondják, a Fidesz malmára hajtják a vizet, mert indulásukkal megbontják az összefogást.
Bántónak és igazságtalannak érzem ezeket a kritikákat. Én évtizedek óta ugyanazt az értékrendet vallom és képviselem, ugyanaz az européer szociáldemokrata vagyok, aki voltam. Egyébként pedig egy ellenzéki összefogásnak mi is a részesei szerettünk volna lenni. És most hiába haragszanak ránk egyesek amiatt, hogy elindulunk, hangsúlyozom: ma még nagy kérdés, hogy valójában kik az esélyes jelöltek. Láttunk már példát arra, hogy hiába volt ismert, esetleg népszerű valaki, mégsem tudott nyerni. Ennek eldöntése a választók kezében van. Szükség van egyfajta előválasztásra a fontos körzetekben, ahol a jelölteket megmérik. S ha a mérések azt mutatják, hogy más jelölt esélyesebb a győzelemre, mint mi, hajlandók vagyunk visszalépni. Ha viszont a mérések szerint mi állunk jobban, elvárjuk a többi párttól, hogy ők lépjenek vissza a mi javunkra. Nincs előre lefutott meccs.