Nemzeti konzultáció: arról lehet dönteni, hogyan tovább a magyar gazdaságban
A Fidesz mindenkit arra kér, hogy töltse ki a nemzeti konzultációt.
Jobb óvatosnak lenni azokkal, akik tökéletes, tisztán szakmainak vagy tudományosnak beállított megoldásokkal reklámozzák magukat.
„Ezek a különböző szakértői megoldások – még ha csakugyan a lehető legprofibbak, legszakmaiabbak is, amely ugye egy eléggé idealisztikus feltételezés –, ugyanazokért az anyagi erőforrásokért küzdenek. Az állami költségvetés pedig véges, tehát valakinek el kell döntenie, hogy mire jusson több, és mire kevesebb pénz. Egyszerre mindent nem lehet, pláne nem a lehető legjobban.
És ki fog dönteni? Hát a politikus. Ő fog mérlegelni, hogy szerinte mi a fontosabb. Itt bukik meg a tiszta szakértelem kormányzása, a politika és a szakügyek steril elválasztásának ígérete. Ahogy Giró-Szász fogalmazott, a szakértői kormány definíció szerint nem létezik. A Momentum Mozgalom mindezek ellenére mégis ezzel a lózunggal kampányol 2017-ben, amikor az ember már azt hinné, hogy mindenki belátta az elképzelés paradox jellegét – vagy ha nem is tették, legalább elment a kedvük a dologtól a korábbi tapasztalatok miatt. (...)
Hogy a nem létező szakértői kormánnyal való szimpatizálás annak tudható-e be, hogy kiábrándultunk az érdekképviseleti rendszerből, a politikusokból és a különböző ideológiákból, vagy mondjuk egyszerűen kényelmesebb másokra hagyni a politikát, csak nekünk ne kelljen vele foglalkoznunk, illetve esetleg abból fakad, hogy igényeljük egy felettünk álló, szellemi felsőbbrendűségét nyíltan deklaráló kaszt kioktatását, nem tudom. Azt viszont tudom, hogy jobb óvatosnak lenni azokkal, akik tökéletes, tisztán szakmainak vagy tudományosnak beállított megoldásokkal reklámozzák magukat, tegyék ezt akár a délutáni Teleshopban vagy a politikai közbeszédben.”