Az év híre: a svédek Magyarország miatt féltik az Európai Unió biztonságát
Eközben Stockholmban azt sem tudják, hogyan küldjék haza az illegális migránsokat.
Európát mindenekelőtt meggyengült értékrendje, gyökereihez, kultúrájához való ragaszkodásának lazulása veszélyezteti.
„»Napjainkban sajnos egyre gyengül Európában a családok ereje, ezért minél hamarabb újra kell definiálni a család jelentőségét. Vissza kell térni a hagyományos értékekhez, s a gazdagságot nem pénzben, hanem a gyermekek számában kell mérni« – az idézet Anna Záborská szlovák európai parlamenti képviselőtől származik. Azon a brüsszeli családkonferencián hangzott el nemrég, amely nem harsányan, mégis sziklaszilárdan képviseli évek óta azt a keresztény, konzervatív Európát, annak értékrendjét, amely napjainkra szűnni nem akaró fenyegetettség alatt áll. [A konferenciáról a Mandiner is tudósított – a szerk.]
Annak, hogy a határon inneni, valamint a Kárpát-medencei magyar családszervezetek összegyűlnek minden évben, és megkongatják a vészharangot az Európai Unió szívében, óriási jelentősége van. Lássunk túl egy pillanatra a kampányon, George Soroson és a bevándorlás okozta folyamatos nyomás terhén: Európát mindenekelőtt meggyengült értékrendje, gyökereihez, kultúrájához való ragaszkodásának lazulása veszélyezteti. Az említett tanácskozás arról szól, miként lehetne bátorságot önteni a fiatalokba, hogy merjenek gyermeket vállalni, illetve arról, hogyan kell erősíteni bennük saját nemiségük felvállalását a genderkultúrával szemben. Érdemes ugyanis megállni egy pillanatra, és elgondolkodni azon, különösen a »Willkommenskultur uniós fellegvárában«, hogy nem véletlen, pláne nem ostobaság a visegrádi országok karakán összefogása a bevándorlók kötelező elosztása ellen.
Anna Záborská azt is mondta, minden tagállamnak olyan családpolitikára lenne szüksége, amilyen a magyar. Aligha téved, hiszen jövőre a kormány már a GDP 4,7 százalékát költi a gyermeket nevelők különféle támogatásaira, s ez a két és fél százalékos európai átlag csaknem kétszerese. Mindez azt is jelenti, hogy 2010 óta kilencszázhatvanmilliárdról 1929 milliárd forintra emelkedett a költségvetésben a családokra fordított összeg. Azt, hogy hányfelé ágaznak a juttatások, nehéz lenne felsorolni. Ami viszont most fontos és aktuális: januártól még több támogatás jár a magyar családoknak, ismét emelkedik a gyermeket nevelők adókedvezménye, a diplomás gyed időtartama a duplájára emelkedik, csökkentik a nagycsaládosok jelzáloghiteleit gyermekszámtól függően egy-egy millió forinttal, és januártól már a határon túl élő magyar családoknak is jár a segítség.”