Magyarországon nem jött létre igazán független sajtó

2017. december 11. 08:39

A közéleti kérdések több nézőpontból való megközelítését hiányolom. Interjú.

2017. december 11. 08:39
Dudás Gergely
168 Óra

„A Mérték Médiaelemező Műhely felmérése szerint az újságírók többsége úgy látja, »ma inkább a politika ellenőrzi a médiát« mintsem fordítva, hogy »a média ellenőrizné a politikát«.

A mai magyar média sokszor nem tud kilépni a politikusok diktálta témákon. Valójában nem szakpolitikai, közéleti kérdéseket érintenek, hanem döntően a pártokon belüli harcokról, együttműködésekről szólnak a hírek. Régóta nem beszél a politika arról, mit kellene kezdeni az egészségüggyel, az oktatással, a romák helyzetével és még sorolhatnám

Azért a print médiumokban is számos cikk, riport foglalkozik ezekkel az ügyekkel.

Én a mértéket és az ügyek napirenden tartásának képességét, a közéleti kérdések több nézőpontból való megközelítését hiányolom. Az online média sokszor azért ül fel a pártok diktálta tematizálásnak, mert ereje nagy részét Facebook-posztokra pazarolja el, hogy így realizáljon hirdetési bevételeket. A sajtó feladata az, hogy ellenőrizze, elszámoltassa a mindenkori hatalmat. Erre a nyilvánosság akkor képes, ha vannak olyan médiumai, amelyek tudnak politikai és kereskedelmi nyomás nélkül foglalkozni a fontos kérdésekkel.

Politikai nézetei ne legyenek egy újságnak, de fontosnak tartja, hogy a Politis-hu-nak legyen egységes világnézete?

Vannak olyan értékek, amelyeket senki sem kérdőjelezett meg a rendszerváltozás óta, ha rendre sérültek is minden kormány alatt. Elsősorban a jogállamiságra gondolok, a szabad piacra, a polgári szabadságjogokra. És az unióhoz tartozásunkra, miközben azon lehetne vitatkozni, hogy az unión belül milyen politikát folytat Magyarország.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 35 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
catalina9
2017. december 11. 16:04
no ezt sem közelítette meg sokoldalúan a 168 óra: „..A nyílt vita ösztönzése helyett elfojtották a vitát, felsorakoztak Angela Merkel kancellár politikájának támogatói közé és kritika nélkül átvették a politikai elit lózungjait. Így elterjesztették az úgynevezett befogadási kultúra (Wilkommenskultur) fogalmának egy eufemisztikus - a dolog lényegét megszépítő -, és az olvasó meggyőzését szolgáló értelmezését, és sok újságíró az idegenellenesség gyanújával tekintett mindenkire, aki bírálta a kormány politikáját - idézett a Die Zeit a tanulmány megállapításaiból….Mindezzel a Willkommenskulturt félremagyarázva előállítottak egy varázsigét, amellyel erkölcsi alapon meg lehet követelni a polgároktól az önkéntesen teljesítendő jószolgálati munkát… állapították meg a kutatók, akik több mint 30 ezer cikket elemeztek…” de még nem késő elvtársak!!!
Mich
2017. december 11. 14:59
Egy szélsőséges libsibolsi propaganda-orgánum "elemzi" a média helyzetét... ...együtt egy manusszal, aki a CIA propaganda-százmillióira utazik... Inkább egy ügyész kellene ide...!
Megtalálta
2017. december 11. 13:10
A 168 óra korrupt.
1000bocs
2017. december 11. 12:06
"A közéleti kérdések több nézőpontból való megközelítését hiányolom." Írja a 168 óra. A 168 óra. Érzi mindenki a pofaleszakasztó cinizmust ebben?
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!