„Ha a Bíróság úgy dönt, hogy a szabad mozgás feltételezi a »házastársak« elismerését minden uniós tagállamban, a nemzeti hatáskör ebben a kérdésben teljesen megsemmisül. Újraírhatjuk az Alaptörvényt, a családjogi törvényt, a Polgári Törvénykönyvet, és minden, a házassághoz és a családhoz kapcsolódó törvényt kezdve a házasság intézményével, az örökbefogadásokon át a munkavállalásig vagy a szociális juttatásokig, és még sorolhatnám. Ha a Bíróság kötelezi a tagállamokat egy olyan »házastárs« értelmezés elfogadására, ami ellentétes a nemzeti értékeikkel és jogszabályaikkal, káoszt teremt az uniós tagállamok felében.
Az ügy érdekessége, hogy Romániából indult el, ahol éppen népszavazásra készülnek a házasság definíciójának megerősítéséről. A népszavazási kezdeményezést több mint 3 millióan támogatták, és az alkotmánybíróság is elfogadta. Ebben a kontextusban egyértelműen a demokratikus folyamatok elleni lépés lenne az azonos neműek »házasságának« ráerőltetése az országra.
A bíróságnak nem szabadna feláldoznia a tagállami hatáskörök tiszteletben tartását! Számos európai ország védi alkotmányában vagy törvényeiben a házasság intézményét. És ennek a jövőben is így kellene maradni.”