Elemző: Világszinten is odafigyelnek Orbán Viktorra (VIDEÓ)
Fricz Tamás szerint „az amerikai befolyás az Unióra nézve egy régi dolog. Így Donald Trumpot figyelembe kell vennie a brüsszeli elit tagjainak.”
Gyurcsány Ferenc már nem tényező, Fekete-Győr Andrásról nem hallott, Kis-Guczi Béla karosszérialakatos pedig még nyaral. Így marad Putyinnak a magyar miniszterelnök.
„Aki gondolja, nyugodtan kopizza ki ezt a szöveget, és küldje el az Indexnek, talán elolvassák, értelmezik és szeretettel magukévá teszik.
Az Index ugyanis már napok óta uszít az orosz elnök ellen, akit eredetileg cselgáncs iránti szenvedélye vonzott Budapestre, és ha már itt van, találkozik Orbán Viktorral. Azért vele, mert Gyurcsány Ferenc már nem tényező, Fekete-Győr Andrásról nem hallott, Kis-Guczi Béla karosszérialakatos pedig még nyaral. Így marad Putyinnak a magyar miniszterelnök. Tudom, hogy furcsa, de ilyen az élet, feltétlenül találkozzunk, üzent Putyin még a látogatás előtt, és hallj csodát, ma találkoznak is.
A liberálisok kedvelt módszere, hogy nekik nem tetsző személyeket megbélyegeznek, aztán hátralépnek egyet, és amikor a széles néptömegek az ő felszólításukra nem mészárolják le szóban, írásban és valóságosan az általuk megjelölt célszemélyeket, dührohamot kapnak. A pontos magyarázattal, hogy ugyan miért is kéne követnünk az ő bölcs tanácsaikat, rendre adósak maradnak. Ha mégis mondanak valamit, kizárólag erkölcsi útmutatást kapunk, ezzel meg az a baj, hogy az ő erkölcsi rendjük pusztulást, meghasonulást és zűrzavart hozott a világ minden részén, ahol csak felbukkantak.
Vlagyimir Putyinnal konkrétan az a bajuk, hogy lábbal tiporja a demokráciát, megbélyegzi a másként gondolkodókat. Ha most elfelejtjük a lózungokat, a teljesen hatástalan hülyeségeket, hogy Magyarország együtt vakkantgasson a »nemzetközi közösséggel« (mi is volna az?), bélyegezze meg, szigetelje el és büntesse meg Oroszországot, merthogy ez nyilván ilyen egyszerű, akkor izgalmas tényekre bukkanunk.
Ezek között az első így hangzik: egyetlen államra sem igaz annyira az az állítás, hogy a saját hagyományai szerint kormányozzák, mint Oroszországra. Ott teljesen hatástalanok azok a demokráciaszövegek, amelyek káprázatosan hangoznak öltönyös emberek szájából egy strasbourgi tárgyalóasztalnál vagy egy brüsszeli melegbárban. Oroszország olyan, amilyen, de hosszú századok alatt egyetlen másodpercig sem irányították tekintélyuralom nélkül. Hogy úgy mondjam, Oroszország cégére a központosított, kemény kormányzás, ők ezt választották, ezt szeretik.”