Az LMP szerint Magyarország megújulásához megújuló egészségügyre van szükség, ehhez jövőre 300 milliárd forintot csoportosítanának át.
Ábrahám Júlia, az LMP országos elnökségi tagja pénteki budapesti sajtótájékoztatóján ismertette a párt Megújuló egészségügy című programjának néhány elemét. Eszerint fejleszteni kellene az alapellátást, rendezni a kórházak adósságát, korszerűsíteni a kórházak működését, és csökkenteni az ápolókra és az orvosokra nehezedő terheket. A párt szerint az egészségügyben dolgozók tervezett béremelésének duplájára lenne szükség és rendezni kellene a mentők fizetését is.