Másért nem

2017. július 28. 10:57

A Momentum ismert politikai elképzeléseiben nincs semmi, ami miatt ne követhetné TGM javaslatát, hogy támogatóit az MSZP-re való szavazásra hívja fel, maga pedig el se induljon a választáson.

2017. július 28. 10:57
Bauer Tamás
HVG

„A Momentum politikusai ugyanakkor egyértelműen állást foglaltak az Orbán-kormány két emblematikus politikai törekvése mellett. Kijelentették, hogy támogatják a határon túli magyarok kedvezményes honosítással létrejött kettős állampolgárságát és választójogát, sőt vidéki országjárásukat határon túli »járással« is kiegészítették, amikor a szomszéd országok magyarlakta városaira is kiterjesztették a pártépítést. Ebben az orbáni »határokon átívelő nemzetegyesítés« logikáját követik. Az elmúlt hetekben abban is egyértelműek voltak, hogy szükségesnek tartják az Orbán által az ország déli határán felhúzott új vasfüggönyt, vagyis elfogadják az orbáni menekültpolitika szellemiségét.

Ezzel a két állásfoglalásával korántsem áll egyedül a Momentum az ellenzéki térfélen. Ma már a választójoggal is járó állampolgárságot a parlamentben képviselt ellenzéki pártok közül egyedül a DK kérdőjelezi meg, a menekülők elé felhúzott kerítés eltüntetéséről pedig egyetlen párt sem beszél. Mindkét dologban a két, frakcióval is rendelkező párt, az LMP és az MSZP állt elsőként a Fidesz mellé: ők is megszavazták a kettős állampolgárságot és ők is elutasították a brüsszeli kvótahatározatot. A parlamentben képviselt ellenzéki pártokra emlékeztet a Momentum annyiban is, hogy folyamatos kampányukban azok is vonzó politikai ígéreteket fogalmaznak meg, legyen szó bérekről, nyugdíjakról, egészségügyről, oktatásról vagy lakásügyről, a forrásokról azonban nem beszélnek világos, számon kérhető módon, és tartózkodnak olyan reformgondolatoktól, amelyek bárkiben ellenérzést válthatnának ki.

Mindebből akár azt a kaján következtetést is levonhatnám: a Momentum ismert politikai elképzeléseiben nincs semmi, ami miatt ne követhetné TGM javaslatát, hogy támogatóit az MSZP-re – értsd: a mai MSZP-re, nem a Horn Gyula vagy Gyurcsány Ferenc által fémjelzettre – való szavazásra hívja fel, maga pedig el se induljon a választáson. De azokkal, akikkel együtt gyűjtöttem az aláírásokat a februári hidegben, s akiknek a továbbiakban is szeretnék drukkolni, inkább nem kajánkodom, csak jóhiszeműen annyit mondok: a Momentumnak mint pártnak gazdaság- és társadalompolitikai elképzeléseit kidolgozva kell még bizonyítania, hogy a vezetők életkorán és a hatalmi szüzességen túl is van a többi demokratikus párt mellett létjogosultsága.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 83 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
akiaki
2017. július 30. 22:07
a körmosbauer fia! igyuk szavait, ámbár a származás, nem ad büszkeségre és oktatásra sem jogot.. " és megbüntetem az atyák vétkét a fiaikban heted íziglen...." Ószövetség! hisz ismered bajer!
Box Hill
2017. július 29. 14:30
Vissza az egypártrendszerhez! Valami "körmös" is abban lubickolt.
Tiszafa
2017. július 29. 14:26
"a Momentumnak mint pártnak....kell még bizonyítania, hogy ... van a többi demokratikus párt mellett létjogosultsága.” Ja, ja. Éppen ezért nem ártana, ha önkéntes alanyként átesnének egy demokratikus 'körömtépő próbán' is. Pusztán csak azért, hogy még véletlenül se tudjanak majd tíz körömmel ragaszkodni az esetleges hatalmukhoz. Látható, hogy itt már demokratikus körömtépésről beszélünk, amit apád után szabadon igazán végrehajthatnál Tamáskám.
Autofocus
2017. július 29. 08:11
Hátborzongató belegondolni hogy a kilencvenes években ezek vezették az országot! De minden fiatalnak kötelező elolvasni, mert ennek az embernek egy mondatában benne van minden rosszindulat, kereszténygyűlölet, nemzetgyűlölet, gazdasági dilettantizmus, értelmiségi önhittség és saját kiválasztottságukba vetett vakhit, gőg és lekezelés, egy ember esszenciájába sűrítve minden, amiért az SZDSZ volt a magyarság szempontjából legkárosabb, legocsmányabb politikai képződménye a XX. századnak.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!