Gyorsan kiderült: Trump tud engedni, ha kell, és mindig van B-terve
Bár a mainstream sajtó holmi diktátorként mutatja be a megválasztott elnököt, a Gaetz-ügy megmutatta, gyorsan képes korrigálni.
Az elnök vélt vagy valós külpolitikai analfabetizmusa ellenére gyorsan visszatette Amerikát a világtérképre.
„»Én vagyok a legboldogabb csávó Amerikában. Olyan elnökünk és nemzetbiztonsági csapatunk van, amelyről nyolc évig csak álmodtam« – mondta két hete egy tévéműsorban a Donald Trumpot korábban legkeményebben támadó republikánus szenátor. Lindsey Graham azt követően vélekedett így, hogy az új elnök Amerika legpusztítóbb, nem nukleáris bombáját dobta le az Iszlám Állam afganisztáni bázisára, Észak-Korea partjaihoz vezényelte az egyik legnagyobb repülőgép-hordozóját, újabb rakétavédelmi rendszert szállított Dél-Koreának, és elrendelte az iráni nukleáris együttműködés felülvizsgálatát.
Az óceán túlpartján viszont Trump hirtelen a szokásos globalista neokon-összeesküvés jelképe lett. Az amerikai média, amely a kampányban a túlzott orosz befolyás miatt aggódott, most az amerikai–orosz kapcsolatok mélypontjáról beszél. A jelek szerint az első katonai és politikai karrier nélkül megválasztott elnök vélt vagy valós külpolitikai analfabetizmusa ellenére gyorsan visszatette Amerikát a világtérképre.”