Mindennapi fake news

2017. május 16. 16:40

A hvg.hu-nál minden bizonnyal jó pont jár azért, ha Orbán Viktor neve negatív környezetben szerepel.

2017. május 16. 16:40
Lánczi Tamás
Mozgástér

„Álhír:

Orbán Viktor pekingi útja kapcsán a független újságírás felkent papjai (itt és itt) nem késlekedtek beszámolni arról, hogy a miniszterelnök megkoszorúzta a több ezer áldozatot követelő Tienanmen téri vérengzés felelőseinek állított emlékművet.

Valóság:

Az emlékmű, amit a miniszterelnök megkoszorúzott valójában a 19-20. század kínai mártírjainak és forradalmárainak állít emléket, akik életüket és vérüket adták Kína függetlenné válásáért. Az emlékművet egyébként egy sor nyugati politikus is megkoszorúzta már, sőt, a balliberális tábor kedvence, Göncz Árpád is.”

 

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 28 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
noMores
2017. május 16. 19:11
Akinek H. Árpád szakmunkással közös cége van, és milliárdokért tolja a fost kis országunkban, pontosan tudja, hogy mi az az álhír. Azért, mert ők nettó hazugságokkal dolgoznak.
Tehetős Totó
2017. május 16. 18:45
A Lincoln emlékművet koszorúzni, nem snassz? A nagy rabszolgafelszabadító személyesen vett részt az idiánvadászatban...pld.
Mezőbándi
2017. május 16. 17:12
Ezúttal Lánczi van eltévedve, ugyanis az idézett írások nem említik, hogy a nevezett emlékmű kiknek állít emléket. Csak azt, hogy azon a téren áll, ahol...
Tode Ti
2017. május 16. 17:08
3 eseményről szóló cikket kritizál Lánczi, nézzük ő hogyan teljesít a fake-news teszten. 1., Tényleg nem a vérengzés felelőseinek emlékműve, de ilyet egyik kritizált cikk sem mondott, csak azt, hogy a vérengzés terén lévő komcsi emlékmű. De tényleg lehettek volna egzaktabbak a leírások, ahogy Göncz Árpi koszorúját is elő lehetett volna ásni, meg azt, hogy nem csak komcsikat dicsőít (bár azokat is). Ettől még a cikkek lényegi része, hogy ellenzékben mintha más lenne O.V. Kína-politikája, mint kormányon, még tény. Félig fake newsnak azért mondjuk elmegy. 2., De hát mit írjon a HVG, ha egyszer tényleg Orbán Viktortól kért menedékjogot a szerencsétlen exkomcsi-holohülye? Ez bizony nem fake. 3., A cím tényleg kattintásvadász, a tartalom viszont egy apró elíráson túl korrekt. Az átlaghoz képest nálunk kicsivel kevesebb elégedett és több elégedetlen 15 éves van. Na sag schon. Összesítek: A 3 "fake news"-ról szóló cikk valójában 1 félig fake, egy kattintásvadász címmel eladott valódi és egy teljesen valódi hírt tartalmaz. Ezzel az eredménnyel Lánczi Tamás kb. hozta az általa ekézett Tienanmen-teres cikkek színvonalát. Gratulálok!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!