„– Mekkora tétben fogadna arra, hogy miniszterelnök-jelölt lesz 2018-ban? – kérdeztük Lattmann Tamást, aki szívesen lenne a baloldal miniszterelnök-jelöltje.
– Nehéz kérdés. Azt látom, hogy arra a koncepcióra, amivel én most beléptem, van fogadókészség. Az ugyanakkor tény, hogy a politikai szervezetek versenyében a politikán kívülről érkezőnek jellemzően nincs könnyű dolga, hiszen pártpolitikai alkukat nem tud kötni, és ígéreteket sem tud tenni a pártoknak. Mégis azt látom, és biztosan ki merem jelenteni, hogy komoly tényezőként jelenek meg ebben a versengésben. Hogy mennyi az esély arra, hogy miniszterelnök-jelölt legyek a végén, számszerűsíteni nem tudom.
– Azt mondta a bejelentkezésekor, hogy több pártban is van nyitottság az ön által kínált modell iránt. Volt olyan MSZP-s politikus, aki azt mondta, hogy ha beszáll, akkor támogatni fogják?
– Több pártból mondták ezt, és igen, MSZP-s is volt közöttük. Nyilván egy szocialista politikus nem fog a saját párttársával szemben állást foglalni, és nem fogja azt ígérni egy külső jelöltnek, hogy beáll mögé. De az, hogy az általam képviselt elképzelést tudnák támogatni, az egyértelmű volt. (…)
– A DK kapcsán megkerülhetetlen Gyurcsány Ferenc személye. Róla mit gondol?
– Kívülről nekem nem tisztem ebben állást foglalni, a kérdés az, hogy az egymással versengő pártok hogyan és miképpen látják Gyurcsány Ferenc szerepét. Ez az ő dolguk. Személy szerint azt gondolom, hogy Gyurcsány Ferenc politikusi, miniszterelnöki teljesítménye alapvetően jobb, mint amit a közvélemény általában gondol róla.
– Kormányfő szeretne lenni. Adna például miniszteri posztot Gyurcsány Ferencnek?
– Azért mondanék erre nemet, mert az általam felvázolt koncepciónak a lényege, hogy a parlamenti ideológiai és pártpolitizálás meghagyása mellett a kormányzásban a pártpolitika és a pártpolitikusok helyett a szakpolitikát és a szakpolitikusokat helyezném előtérbe. Gyurcsány Ferenc eddig nem szakpolitikusi szerepben jelentkezett, tehát egy ilyen elképzelésben egyelőre nehéz látni neki egy miniszteri helyet.”