Térképen mutatjuk: ezekben a fővárosi kerületekben a legjobb az átlagbér
Az is kiderült, hogy az agglomeráción kívül, mely magyarországi járásban keresnek a legjobban.
A közgyűlés nem szórakozott részletekkel, megszavazták, hogy Garancsi azt épít és oda, ahova azt ő szeretné. Sőt, volt képük azt is elfogadni, hogy nem kell semmilyen hatástanulmány.
„A budapesti várostervezés évszázados alappillére volt az is, hogy a fővárosban nem lehetett felhőkarcolót építeni. Természetesen elfogadható és támogatható az az elv, hogy a klasszikus budapesti látkép szent és sérthetetlen, azt őrizzük meg olyannak, ahogy örököltük. Ugyanakkor érthetetlen, hogy külvárosba, rozsdaövezetbe mi a fenéért nem lehetett modern városrészeket álmodni, miért nem alakulhatott ki akár egy világmintára hajazó üzleti negyed, akár egy új budapesti égimeszelő látványosság.
Várható volt, hogy örökké nem fog így maradni, és sajnos az is, hogy a változás mögött nem az átgondoltság, hanem haverok pénzéhségének kiszolgálása áll majd. Így is történt: ma a fővárosi közgyűlés megváltoztatta a budapesti városrendezési szabályzatot, így a Kopaszi-gátnál Garancsi István felépítheti saját felhőkarcolóját. Garancsiról annyit kell tudni, hogy mióta Orbán összebalhézott Simicskával, Garancsi lett az új Simicska, vagyis általában minden közbeszerzési pályázatot megnyer, amit Magyarországon kiírnak, és nem Mészáros Lőrinc nyeri meg.
A Kopaszi-gátról meg azt kell tudni, hogy kerületi polgármesterként ott sertepertélt körülötte az MSZP mostani elnöke, Molnár Gyula, sőt úgy volt, hogy az ügymenet miatt börtönbe is kell mennie. Ám a végén minden jóra fordult: a Kopaszi-gát valahogy átkerül Garancsihoz, a független ügyészség meg ezek után megállapította, hogy Molnár Gyula végül is nem csinált semmi rosszat. Happy End.
A fővárosi közgyűlés mai döntéséről meg annyit kell tudni, hogy Városfejlesztési Közlekedési és Környezetvédelmi Bizottság elfogadta Riz Levente (a XVII. kerület fideszes polgármestere, a bizottság elnöke) javaslatát, amely kikérte volna az UNESCO véleményét is, vajon szétcseszi-e Garancsi tervezett magasháza a világörökségi védettséget élvező budapesti látképet, illetve annak egy, a parttól távolabbi és így a Gellért-hegy által részben kitakart új helyszínt javasolt. A vége az lett, hogy a közgyűlés nem szórakozott ilyen részletekkel, megszavazták, hogy Garancsi azt épít és oda, ahova azt ő szeretné. Sőt, volt képük azt is elfogadni, hogy nem kell semmilyen hatástanulmány Budapest első felhőkarcolója kapcsán. Megáll az ember esze.”