Ez a Brüsszel leckézteti Budapestet? Komolyan?
Nem Didier Reynders az első uniós bürokrata, aki azután keveredett korrupciós botrányba, hogy bőszen kritizálta Magyarországot. A híres lebukások azonban csak a jéghegy csúcsát jelentik.
Még a gyanúját is el kell oszlatni annak, hogy esetleg a korrupció elleni küzdelmük során Magyarországot a demokratikus működés szabályrendszerében megmérjék, és ennek módjuk nyíljék arra, hogy a NER kormányát úgymond megleckéztessék.
„A maffiaállam vezérkara teljes joggal úgy vélhette, hogy olyasmiről, mint az átláthatóság, nyitottság, a társadalom aktív részvétele, hogy az ezerszer elutált és megfélemlített civil szervezetekről ne is beszéljünk, azok még, nyomokban sem lelhetők fel a kormányzati munkában. Az olyan elmaradott gondolkodású szervezeteket, amelyek még hisznek ezeknek a demokratikus társadalmak működését meghatározó célokban, érdemes messze elkerülni. Még a gyanúját is el kell oszlatni annak, hogy esetleg a korrupció elleni küzdelmük során Magyarországot a demokratikus működés szabályrendszerében megmérjék, és ennek módjuk nyíljék arra, hogy a NER kormányát úgymond megleckéztessék.
Működésbe lépett Orbán védelmi reflexe. Utasította Szijjártót, hogy Magyarországot azonnali hatállyal léptesse ki a nyílt és átlátható kormányzásért küzdő nemzetközi együttműködésből. Valóban mi keresnivalónk van ott, ahol olyasmit kellett felvállalni, amin már Törökország, Azerbajdzsán elbukott, és éppen most rezeg a léc Oroszország tagságánál is. Húzzunk onnan, gondolta a miniszterelnök, mielőtt kidobnának!”