Félelmek, tévhitek és a realitás a digitális állampolgárságról szóló vita körül
Az egyik legnagyobb félelem alaptalannak látszik a bevezetéssel kapcsolatban.
Az olyan emberek, mint Trump, Strache/Hofer és mások meg vannak arról győződve, hogy egyedül ők az „igazi” nép valós képviselői, sőt, megtestesítői. A szemükben ezért mindenki más illegitim.
„He did it again. Az utolsó tévévitában se volt hajlandó Donald Trump bejelenteni, hogy akkor is elfogadja az amerikai elnökválasztás végeredményét, ha elveszíti. Eddig arra volt csak képes, hogy könnyes szemű követői előtt kilátásba helyezze a választás megóvását. Csakhogy ez több, mint egy óvással való fenyegetés. Ez a demokratikus alkotmány semmibevétele. Hillary Clinton nem is jelöltethette volna magát, kelt ki magából Trump, majd minden bizonyíték nélkül elsütötte, hogy »milliók« nem is lennének jogosultak választani. Ezalatt a kisebbségeket érti, amelyek választási magatartását a szavazókörök átrajzolásával, a gerrymandering eszközeivel szokták semlegesíteni.
Mire vagy kire emlékeztet mindez? Talán Norbert Hofer rejtélyes kijelentésére, miszerint győztes ellenfele, Alexander van der Bellen nem megszavazva, csak megszámolva lett? Vagy éppen Strache permanens választási manipulációról szóló tirádáira. Mi a különbség? Leszámítva, hogy Hofer aggasztó nézeteit sokkal jobban el tudja rejteni barátságos mosolya mögött, mint az ámokfutó Trump?
Az olyan emberek, mint Trump, Strache/Hofer és mások meg vannak arról győződve, hogy egyedül ők az »igazi« nép valós képviselői, sőt, megtestesítői. A szemükben ezért mindenki más illegitim. Ebből következik, hogy nem tartják legitimnek azokat a választási eredményeket, amelyek nekik nem tetszenek. Ez ennyire elrettentően egyszerű.”