Így befolyásolja a média az amerikai elnökválasztást
Amerika a vihar előtt: hamarosan itt az elnökválasztás, a kampányban a pártos médiumok is fontos szerepet játszanak.
A Népszabadság elvétele a politikai közösségtől a napi politikai értelmezés „értelmétől” veszi el az ember kedvét. Ha ez megtörténik, nem látom sok értelmét arról beszélni, hogy Vona Gábor cuki vagy ciki.
„Semmiképpen sem szeretnék hosszasan saját közérzetemről beszélni e remélem nem gyászírásban, de a Népszabadság elvétele a politikai közösségtől – ha az ellenállásmentes lesz, és ha az ellenállás nem lesz a győzelem közelének közelében sem –, a napi politikai értelmezés „értelmétől” veszi el az ember kedvét. Ha ez megtörténik, nem látom sok értelmét arról beszélni, hogy a közvélemény-kutatásokban miért erős még mindig a Fidesz, most akkor Vona Gábor cuki vagy ciki, hogy akkor lesz vagy nem lesz előválasztás, tisztújítása lesz-e valamikor a LMP-nek, stb. Ha a kivételes állapotból normális lesz, ezek az ügyek, és maga a politika is (még) jelentős(ebb) mértékben veszítik el relevanciájukat.
A Népszabadság tegnapja így lesz a valamire (már nem) várók holnapja. S ha ezt tömegesen gondolják így állampolgárok (és Népszabadság-olvasók), és ha nem történik semmi újabb annál, mint ami eddig történt, és ahogyan reagáltak a (potenciális) aktorok, akkor a rezsimváltást is viszonylag szemérmes módon lehet csak elgondolni. S akkor nincs más holnap, mint ami a Népszabadság tegnapja volt, s akkor tényleg már csak a véletlen erejében bízhatunk.”