Nemzeti konzultáció: arról lehet dönteni, hogyan tovább a magyar gazdaságban
A Fidesz mindenkit arra kér, hogy töltse ki a nemzeti konzultációt.
Az Emlékmás azoknak is tökéletes, akik kíváncsiak Philip K. Dick történeteire, de eddig nem tudták eldönteni, hogy a közel harminc könyv közül melyiket válasszák, gyűjtőknek és rajongóknak pedig természetesen kötelező.
„Ami pedig az irodalmi vonalat illeti, PKD ötletei sokszor egyértelműen jobban működnek novellaként. Sok regénye is tulajdonképpen csak két-háromszáz oldalasra bővített novella, így, kompaktabb terjedelemben viszont nincs helye a szószátyárságnak és szükségtelen mellékvágányoknak. A jellemzően húsz-ötven oldal közötti hossz viszont nem is túlságosan rövid, lehet benne világot és karaktereket építeni, nem légből kapott csavarokat írni. Dick stílusához nagyon szépen illik ez a formátum, az utóbbi időben kezdtem kiábrándulni az írásaiból, de ez a kötet visszaadta a Kizökkent idővel és a Figyel az éggel megalapozott lelkesedésemet.
Jellemzően a filmalapanyagként szolgáló novellák a legerősebbek (azért Hollywoodban sem hülyék ülnek, nyilván a leghatásosabbakat választották ki), de az ötletgazdagság, erős hangulat és sokszor kifejezetten súlyos kérdések a többire is jellemzőek. Az Emlékmás (a kötet, nem a címadó novella) gyönyörűen lefedi Dick jellegzetes témáit. Elidegenedett jövő, a valóság és képzelet (esetleg képzelt valóság), illetve az egyén és társadalom viszonyának kérdése, az érzékelés és a gondolatok manipulációja, drogok, különös képességekkel rendelkező idegenek, embernek látszó gépek - szinte tökéletes körképet kaphatunk a szerző munkásságáról.”