Mert már nincs értelme. Ha többséget is nyerne a koncepcióm – ami elég valószínűtlen – egyrészt beletörne a párt, másrészt már nem lenne idő átpozicionálni azt. Az emberek agyába beleégett, hogy mi a régi baloldallal vagyunk. Tisztelem és becsülöm rengeteg jóravaló ember munkáját, amit beletesznek az Együttbe, de ez a konstrukció rossz. A nulladik probléma mindenképp megmarad: a hitelesség.
Az Együtt tehát ön szerint nem tud hiteles párt lenni?
Nem tud. Mert nem rendezte a viszonyát 2014-gyel és azzal baloldallal, amely részben felelős az egész politikai válságért. A régi baloldali elit belekorrumpálódott a mai rezsimbe, és az Együtt asszisztál ehhez. Az Együtt nem az lett, aminek indult. A 2014-es nagyon rossz döntés után sem hoztunk jó döntéseket, ezért nem tudunk 2018-ban sem jól dönteni. Ezeket elmondtam tízszer az Együtt különböző fórumai előtt.