Bombaüzlet: kiderült, ki lehet a migránsbiznisz első milliárdosa
Az Egyesült Királyságban ehhez még embercsempésznek sem kell lenni.
A liberalizmus és a nyugati típusú demokrácia inkompatibilis az iszlámmal, s pont ezért lehetetlen a teljes beilleszkedés elméletben és gyakorlatban is. A burkini ügy azt jelenti, hogy még ilyen kis dologban sincs kompatibilitás a két kultúra között. Interjú.
„Miként értékeli azt, hogy magukat liberálisnak, baloldali liberálisnak valló pártok – leszámítva az igen szavazatokra buzdító Liberálisokat – a népszavazás bojkottálására szólítanak fel?
Érdemes szétválasztani a liberalizmust és a demokráciát, mert azok a politikusok mossák e kettőt össze, akik egyfajta liberális véleménydiktatúrát szeretnének a nyugati világban. Az előbbi egy ideológia, a másik egy rendszer.
Azt gondolom, hogy egy liberális kérheti arra a szimpatizánsait, hogy ne menjenek el szavazni, de egy demokratától ez mindenképpen furcsa, sőt nem demokrata hozzáállás. Talán Fodor Gábor pártja a Liberálisok még a legtisztességesebb megoldást választotta, mert ez legalább egy világos álláspont. A DK, az Együtt, a PM eközben összevissza fogalmaz, de elsősorban a bojkottra, vagy érvénytelen szavazatokra szólít fel.
Mi a Jobbik álláspontja ebben a kérdésben? Többször hangsúlyozták, hogy egyetértenek a kormánnyal, a kampányban viszont nem túlzottan aktívak…
A Jobbik egy érdekes stratégiát választott, egy-másfél éve még népszavazást akartak a kérdésről, sőt az Európai Uniós tagságról is ezt megelőzően. A nyár elején azt sugallták, hogy kvótaellenesek, de ha a népszavazás érvénytelen, akkor Orbán Viktornak le kell mondania, tehát jobb, ha a szavazóik nem mennek el. Nyár végére egy harmadik stáció lépett életbe, el kell menni, s igennel szavazni, de szerintük elégséges lett volna egy parlamenti döntés, egy alkotmánymódosítás.
(…)
Komoly vitát generált az úgynevezett burkini, azaz a teljes testet elfedő fürdőruha muszlim hölgyeknek, amelynek korlátozását és viselését is a szabadság jelszavával indokolják.
Ez egy vihar a biliben, egy mellékcselekvés, mert nem az a valódi probléma, hogy milyen ruhában mennek ki a strandra ezek a nők. Állandó vitatéma, hogy viselhetnek-e bizonyos otthonról hozott ruhadarabokat, segíti-e ez az integrációt, vagy nem, kinek sérti az érdekeit. Egy dolgot viszont jól mutat: a liberalizmus és a nyugati típusú demokrácia inkompatibilis az iszlámmal, s pont ezért lehetetlen a teljes beilleszkedés elméletben és gyakorlatban is. A burkini ügy azt jelenti, hogy még ilyen kis dologban sincs kompatibilitás a két kultúra között.”