Kemény üzenetet kapott Brüsszel az Európai Parlamentben: „Mi lesz legközelebb? Tenyérből olvas, vagy leönti magát halvérrel?”
Daniel Freund erős kritikát kapott.
GDP-arányosan tehát Magyarország kapja a legtöbb EU-s pénzt: valamennyit ebből a lakosság is érzékelhet, ugyanis a magyarok 77 százaléka nem akar kilépni az EU-ból. Eközben pont a hozzánk befolyó temérdek EU-s pénz elosztását irányító miniszternek az a „magánvéleménye”, hogy ki kellene lépni.
Érdekes infografikát közölt a Die Welt az Európai Bizottság és az Eurostat adatai alapján arról, hogy miként viszonyul egymáshoz az EU-ból való kilépés népszerűsége és az EU-tól kapott, illetve az EU-nak fizetett összegek nagysága. A térképen pirossal jelzik a nettó befizetőket és zölddel a nettó kedvezményezetteket (utóbbiak közt tévesen szerepel Finnország, ez a számokból ki is derül).
Az egeret az egyes országok fölé húzva kiderül, hogy GDP-arányosan mennyit kapnak az EU-tól vagy épp mennyit fizetnek a közös kasszába az egyes tagállamok (tehát mennyire vannak összességében pluszban vagy mínuszban), és az is, hogy mekkora az EU-ból való kilépést ellenzők aránya. A tendenciákon nem lepődtünk meg, de egyes konkrét számokon azért igen.
GDP-arányosan tehát Magyarország kapja a legtöbb EU-s pénzt: valamennyit ebből a lakosság is érzékelhet, ugyanis a magyarok 77 százaléka nem akar kilépni az EU-ból. Eközben pont a hozzánk befolyó temérdek EU-s pénz elosztását irányító miniszternek az a „magánvéleménye”, hogy ki kellene lépni. Akkor most Lázár János a fogalmatlan, vagy a magyarok 77 százaléka?