Önök joggal hivatkoznak a nagy elődökre, és egyetértek abban is, hogy a sajtótámadások ártanak az egyetem jó hírének. Ezért is szeretném javasolni, ne támadjanak minket a sajtóban, ne használjanak fel egzisztenciálisan függő embereket, hogy rossz hírünket keltsék. Szeretném jelezni, hogy pont a nagy formátumú elődök alakították ki Egyetemünk belső nyilvánosságát, azokat a fórumokat, ahol az ilyen típusú kérdéseket meg lehet beszélni anélkül, hogy szórakoztatnánk vele a a fél országot.
Tisztelt Dékán Asszonyok, Tisztelt Dékán Urak!
Önök kompetens vezetők. Beszélgessenek egyetemi polgárokkal, ismerjék meg mi foglalkoztatja őket. Teremtsék meg az egységes tanulmányi osztályt, segítsenek abban, hogy egységes kollégiumi üzemeltetés jöhessen létre, ne rohadjon a hallgatókra a kollégiumi rendszer. Nyissák meg az egyetemi vezetővé válás lehetőségét a tehetséges fiatal oktatók előtt. Tervezzék meg szakonként, hogy 30 év múlva hova és hogyan szeretnének eljutni az oktatásszervezésben. Ne halmozzanak fel egyik karon se 100 milliós hiányt. Teremtsenek érdemi lehetőséget több ezer egyetemi dolgozónak, hogy ne csak a kiváltságosok juthassanak keresetkiegészítéshez.