– Egy városi pihenőpark készül, ahol épületeket újítunk meg, ezt jelenti a Városliget rekonstrukciója. Ehhez képest még mindig valamiféle múzeumnegyeddel riogatnak, pedig ez az ötlet már több mint három éve elhalt. Halkan teszem hozzá, hogy a Városliget egyébként az 1900-as évektől kezdődően valóban beépült, legalább 250 építmény állt itt. A magunk részéről nagyon örülünk neki, hogy ez már nincs így, és nem akarjuk ezt visszaállítani.
– A tiltakozások leginkább a fakivágások ellen szólnak. Mondjon egy számot, hány fába kerül a Liget Projekt?
– A Liget Projekt a Városliget több mint 7000 fája közül 150-200-at érint Mivel ezek javarészt sem nem öreg, sem nem értékes fák, úgy terveztük, hogy ezt a mennyiséget kivágjuk. A tiltakozások hatására viszont az a döntés született, hogy mostantól egyetlen egészséges fát sem vágunk ki az építkezés miatt, hanem a problémás helyen álló fák mindegyikét átültetjük a Ligeten belül. A kapcsolódó közbeszerzést a napokban kiírjuk.”