Nem lesz kormányközeli a TV2. Érdemes különbséget tenni Vajna mostani tévés befektetése és egyéb üzletei között. Soha nem foglalkoztam a magánéletével, a baráti kapcsolataival, és most sem szeretném, ha ezek befolyásolnának. Ami az RTL kritikus hozzáállását illeti: az a cég nem az enyém volt, a stratégiát vállalati szinten a legfelsőbb vezetés határozta meg.
Teljesen szabad kezet kapott? Vajnának semmilyen beleszólása nem lesz a programba?
Abszolút. Egyébként miért is kellene neki ebbe belenyúlni? Határozottan jelezte, hogy ezt profi szakemberekre akarja bízni. Nem akar a napi operatív ügyekbe beleszólni. Az adásvétel lezárása után feláll a TV2 új igazgatótanácsa, itt születnek majd a döntések. Ezeket vagy elfogadja, vagy elutasítja, de úgy viszonyul majd ezekhez, mint egy jó befektető, azt nézi majd, mi jó a cégnek.