Orbán Viktor: Aki nem érti, miért kell támogatni az erdélyi nemzetrészt, azon nem lehet segíteni

A miniszterelnök szerint az ellenzék ugyanaz, aki volt, ugyan a ruha mindig cserélődik.

Berlin nem adja fel a kvóta ötletét, és a „Mamma Merkel” kegyéből uniós pozícióba katapultált politikusokat küldi csatába.
„Berlin nem adja fel a kvóta ötletét, és a »Mamma Merkel« kegyéből uniós pozícióba katapultált politikusokat küldi csatába. Juncker bizottsági elnök megválasztása ellen Cameron brit miniszterelnök mellett Orbán Viktor is szót emelt. Az adóparadicsom Luxemburg megszorításpárti neoliberális gazdaságpolitika mellett elkötelezett korábbi kormányfője ugyanúgy tapasztalatlannak számított a világpolitikában, mint a baráti Lengyelország korábbi nemzeti liberális miniszterelnöke. Berlin vélhetően most pont őt, Donald Tuskot, az Európai Tanács elnökét küldi csatába, hogy meggyőzze az »ő« kelet-közép-európai országait az »európai megoldásról«, azaz a felső korlát nélküli, kötelező befogadási kvótáról.
A meccsnek még messze nincsen vége! A belügyminiszterek október 8-án még egyszer nekifutnak, és ha ott sem születik megoldás, az Európai Tanácsban kell az állam- és kormányfőknek politikai megoldást találniuk. Német politikusok már pedzegetik, hogy akkor már izomból is hajlandóak leszavazni a kötelező kvótát ellenző kelet- és közép-európai országokat.”