„Sokan hiszik, hogy a kormány valójában csak a számára kínos kérdésekről akarja elterelni a figyelmet a szerb határon felállítani tervezett kerítéssel. Tévedés. A roppant veszélyes pengékkel felszerelt drótháló kizárólag a zöldhatáron beosonni próbáló idegenek megfélemlítésére szolgál.
Efelől senkinek nem lehetnek kétségei Hende Csaba honvédelmi és Pintér Sándor belügyminiszter közös csütörtöki sajtótájékoztatója után, ahol Hende elmondta: »Azon nem kell gondolkodni, hogy kinek milyen sérüléseket okoz a kerítés, egy dolgot kell a kerítéssel csinálni: tiszteletben tartani.« (...)