„A Fidesz legfőbb bűne, hogy olyan légkört teremtett Magyarországon, amely miatt az emberek elmenekülnek innen. Már több mint félmillió honfitársunk kényszerült elhagyni hazánkat a jobb élet vagy úgy általában az élet reményében. (…)
Kinek köszönhető mindez? Nagyrészt Orbánnak és kormányának. Ki tudna ez ellen hatékonyan fellépni? Az Orbán-kormány. És mit csinál az Orbán-kormány? Hazudozik, rágalmaz, látszatmegoldásokat keres. És persze megpróbálja elterelni a figyelmet. Aljas módon uszít a bevándorlók ellen, miközben azoknak a menekülteknek, akik Magyarországra érkeznek, egy cél lebeg a szemük előtt – menni innen, amilyen gyorsan csak lehet. Nem vagyunk mi az ő szemükben, csak tranzitváró. Lényegesen jobb hely, mint a katasztrófába zuhant hazájuk, viszont lényegesen rosszabb, mint ahova igyekeznek. (…)