„Mi történt Lengyelországban? A »mérsékelt« jobboldalinak mondott, azaz valójában liberális elnök egy noname, ám valódi konzervatív jelölttől kapott ki. Úgy, hogy még egy rockénekes is jókat tudott rúgni - politikai értelemben - a Brüsszelt és a liberális médiát szervilisen kiszolgáló öt éve regnáló liberális elnökön.
A lengyelek, főként a fiatalok nem kértek ebből. Kiszavazták a liberális elnököt a hatalomból, várva, hogy egy keményebb kezű, a nemzeti érdekekre jobban figyelő elnök végre inkább a lengyel érdekeket helyezze előtérbe az unió egyes ostobaságaival szemben.
És hogy miért arculcsapás ez a magyar megmondóembereknek is? Az oroszokkal való jó kapcsolatra törekvő Orbán Viktort úgy állította be a magyar média, hogy már a baráti Lengyelországban is a megtestesült sátánnak számít. Ezt annyira elhitték még a lengyel liberálisok is, hogy a két forduló között - amolyan csodafegyverként - azzal riogatták Lengyelországot, hogy a konzervatív elnökjelölt Orbánhoz hasonló. Erre mi történt? A lengyelek megválasztották a két héttel ezelőtt - a média által - még tök esélytelennek mondott Duda-t. Duda viszont számos alkalommal pozitívan nyilatkozott Orbán Viktorról és annak emblematikus intézkedéseiről, mint például a bankadóról és a szektoriális különadókról (multiadó).”