Nemzeti konzultáció: arról lehet dönteni, hogyan tovább a magyar gazdaságban
A Fidesz mindenkit arra kér, hogy töltse ki a nemzeti konzultációt.
A nyolc általánost végzett, büntetett előéletű Kulcsár Attila K&H „üzletágvezető” botránya óta eltelt 11 évben szinte semmi nem változott a brókervilágban.
„Egy mondatban összefoglalva az évtized brókerbotrányának tanulságát: a legmagasabb állami kitüntetéssel jutalmazott Csányi Sándor neve fémjelezte Nemzeti Bajnokságban jelenleg a kilencedik helyen álló Győri ETO futballcsapata valószínűleg megmenekül tulajdonosa, a Quaestor csődje elől, és állami kezekbe kerülve folytathatja pályafutását.
A stadiont lefoglalták (pont úgy, ahogy annak idején Stadler Józsefét Akasztón), mert egy busás állami hitel garanciájaként szolgál, ezért a keményen dolgozó kisemberek végül gazdagabbak lesznek egy stadionnal. Előzetes társadalmi párbeszéd nélkül. A pilótajátékot űző Tarsoly Csaba és tettestársai rács mögé kerültek pár hétre, de az eddigi bírósági gyakorlatot és gyorsaságot elnézve gyaníthatóan nem a cellájukban fognak megöregedni.
Mi pedig szomorúan szembesülünk a ténnyel: a nyolc általánost végzett, büntetett előéletű Kulcsár Attila K&H »üzletágvezető« botránya óta eltelt 11 évben szinte semmi nem változott a brókervilágban. Néhány név kicserélődött, a téteket emelték, Kulcsár szabadon tekinget a világra Dunára néző otthonából, mert még elsőfokú (!) ítélet sem született ügyében. A két ügy közötti hasonlóság más szempontból is döbbenetes: a szükségszerűen bedőlő pilótajáték, az ügyfelek egy (kisebb) részének kapzsisága, a többség tájékozatlansága – és az elkerülhetetlen összefonódás a politika világával. Mindkét szélhámos a »bizalom« jeléül állandó parlamenti belépőt kapott fontos döntéshozóktól, mert oly sok dolguk akadt a felső vezetéssel, tehát még annyi idejük sem volt, hogy kivárják a napi belépővel járó tízperces ügyintézési időt.
Rosszindulatú megközelítésben pedig örökre követhetetlen maradt, pontosan kihez igyekeztek az úriemberek. A legsúlyosabb vétség, egyben az elmúlt évtized törvényhozási mulasztása tette lehetővé, hogy mindkét esetben közpénz kerülhetett csaló brókerházakhoz – legálisan és ellenőrizetlenül.”