Különös politikai stratégiát folytat a baloldal, immár évek óta. Már amennyiben stratégiának lehet nevezni a fotelből való facebook és média politizálást.
„Különös politikai stratégiát folytat a baloldal, immár évek óta. Már amennyiben stratégiának lehet nevezni a fotelből való facebook és média politizálást. Tulajdonképpen az a meglepő, hogy eddig sikerült bármiféle eredményt felmutatniuk. Még mindíg ott tartanak, hogy "intellektuális tartalommal" kell megtölteni a baloldali politikát. Azon túl, hogy történetileg a valódi baloldali politikának tipikusan kevés köze van az intellektushoz, a politikai hivatás sem puszta gondolati furfangból áll. Sőt, a lényeges különbség értelmiségi, és politikus között, hogy az előbbi felléphet "okoskodó elemzőként", utóbbinak viszont munkaköri kötelessége cselekvőként viselkedni a társadalmi problémák megoldása kapcsán. Nem véletlen, hogy nem Tamás Gáspár Miklósnak hívják ma a miniszterelnököt, annak ellenére, hogy minden radikalizmusával együtt az egyetlen értékelhető értelmiségi kaliber a baloldalon.
Tehát mit tud a Jobbik, amit a baloldal nem?
A Jobbik az állandó online jelenlét mellett az utóbbi években szinte rögeszmés szervezetépítésbe kezdett, Jelen vannak a legkisebb falvakban, megkeresték a keményen dolgozó kisembert, és önkormányzati képviselőt, sok esetben országgyűlési képviselőjelöltet csináltak a helyi autószerelőből, gyári munkásból, ápolóból. Addig, amíg a Jobbik ifjúsági tagozatai tele vannak lelkes, fizetség nélkül aktivista tevékenységet végző, helyileg rendkívül aktív és összetartó fiatalokkal, akik valóban segítenek a kerti munkában a nyugdíjas Józsi bácsinak, a baloldali-liberális alternatív gimnáziumokban szocializálódott középosztálybeli, passzióbol baloldali fiatalok csak a művészmoziban találkoznak súlyos szociális problémákkal küzdő emberi sorsokkal. Mindez ugyancsak igaz a felnőtt csapatban játszó politikusok kapcsán is. Tehát azon túl, hogy a baloldal vezető politikusai között nem találni hiteles arcot, az utánpótlás csapatban sem tűnik sokkal rózsásabbnak a helyzet. Nem elég látszólag baloldalinak lenni, szintén nem elég virtuális politikát folytatni. Nagyon jól látszik, ha a Jobbiknak sikerül leráznia magáról a szélsőséges, valóban ordas eszméket idéző elemeit, akkor a baloldalnak esélye nem lesz kihívóként fellépni, már 2018 -ban sem.”