„2015. február 28-án, szombaton egy napilapban olyan cikk jelent meg, melyben a szerző meg nem nevezett szakértők álláspontjára hivatkozva és hagyatkozva reálisnak tartotta azt az eshetőséget, hogy a választás végeredményének jogi megállapítása komolyabb késedelmet szenvedhet, illetve teljesen ellehetetlenül, mivel a jelöltek által delegált választási bizottsági tagok – érdektelenségből, vagy ártó szándékkal – az ülésen nem kívánnak részt venni. A munkától távol maradó bizottsági tagokat a cikk szerint le kellene mondatni, vagy ki kellene zárni a bizottságból. (...)
Idő hiányában nincs mód arra, de nem is tűnik célszerűnek azzal foglalkozni, hogy a hiányzó tagokkal kapcsolatban döntéseket hozzanak, azok szándékait, tetteit vizsgálják, vagy számukra igazolási lehetőséget biztosítsanak. A Nemzeti Választási Bizottság kivételével pedig a választási bizottságok általános választások, vagy időközi választások idejét kivéve ritkán üléseznek, a választási eljárás idejéhez képest a bizottságok többi működési szaka aránytalanul hosszabb, így nem célszerű kizárólag a választási eljárás ideje alatti kérdések miatt a szabályozást teljes mértékben felforgatni, megbonyolítani.
A »közigazgatás hallgatása« a közigazgatási hatósági eljárásról szóló 2004. évi CXL. törvény (továbbiakban: Ket.) szerint oly módon fordulhat elő, hogy a közigazgatási hatósági eljárásban a hatóságra vonatkozó ügyintézési határidő lejártát követően sem születik döntés, illetve nem történik semmilyen érdemi kommunikáció az ügyféllel. Erre nézvést a törvény két megoldást kínál fel: általános esetben a felettes hatóság közbeavatkozása révén születik meg a döntés az eredeti szervnél, vagy pedig maga a felettes szerv intézkedik. Speciális, bizonyos körülmények között alkalmazható lehetőségként pedig az ügyfél a kérelmezett jog gyakorlását megkezdheti, ehhez azonban az szükséges, hogy ne legyen az eljárásban ellenérdekű fél, és külön törvény vagy kormányrendelet ezt lehetővé tegye. A hallgatás–beleegyezés e sajátos megvalósulása azonban nem minden esetben célszerű, és bizonytalanságot is teremthet, ezért a választási eljárásban nem javasolt az alkalmazása.