Hivatalos: Gyurcsány emberének áll Tarjányi Péter
A biztonságpolitikai szakértő közösségi oldalán jelentette be a hírt.
Tudomásom szerint egy-másfél éve Pintér Zoltán, alapító tulajdonos eladta piaci áron, a részvényeit valakinek vagy valakiknek. Érdekes módon a sajtót se jobbról, se balról eddig nem érdekelte, hogy ki lehet az a személy.
Tudomásom szerint egy-másfél éve Pintér Zoltán/alapító tulajdonos/ eladta piaci áron, a részvényeit valakinek vagy valakiknek. Érdekes módon a sajtót se jobbról se balról eddig nem érdekelte, hogy ki lehet az a személy vagy személyek akik becslésem szerint minimum tízmilliárd forintos nagyságrendben fizettek a részvényekért.Azért gondolom,hogy ilyen nagyságrendről lehetett szó a tranzakció során mivel Pintér Zoltán vagyona ennél magasabb volt a Top 100-as listák alapján.Továbbá plusz négy bank tulajdonlása a Buda -Cash alatt az sem kétfilléres tétel, bankonként csak a minimum kétmilliárdos alapítói tőkéből kiindulva.
Nyilván a részvények megvásárlásakor az új tulajdonos vagy tulajdonosok alaposan „átvilágítatták” azt amit megvesznek.Saját gazdasági tapasztalatom egy ilyen mértékű átvilágitás minimum pár hónapot igényel még egy felkészült pénzügyi csapat részéről is.Amiből következik, hogy ezen átvilágítás után a vásárlónak pontos képének kellett lennie arról, hogy mibe vásárol be.
Tehát a kérdéseim a következők:
1.Ki vagy kik a P. Z. helyébe belépő tulajdonos vagy tulajdonosok?
2.Hol jegyezték be a vásárló céget vagy cégeket?Valamelyik off-shore paradicsomban?
3.Lehet, hogy a régi tulajdonos egy homless-nek adta el a részvényeit, egy forintos áron?
4. Ha nem homless-nek adták el és az új tulajdonos nem csináltatott egy alapos vizsgálatot/due deligence/ akkor itt könnyen jött pénz könnyen ment is?
5.Erre a „könnyen jött” pénzre nem kellene felfigyelnie majd, nem csak a magyar nyomozó szerveknek is?
6.Lehet, hogy az új tulajdonos vagy tulajdonosok egyszerűen analfabéták és dilettánsok voltak gazdasági kérdésekben?